Kora Jackowska przyszła na świat w Krakowie, dokładnie 8 czerwca 1951 roku. Po zmaganiach się z nowotworem zmarła 28 lipca 2018 roku.

Historia Kory Jackowskiej

Kora Jackowska była uwielbiana przez tysiące Polaków. Jej utwory takie jak „Cykady na cykadach”, „Krakowski spleen” czy „Kocham Cię, kochanie moje” znali i śpiewali ludzie w różnym wieku.

Jak się okazuje Kora od samego początku uwielbiała muzykę bowiem od najmłodszych lat nieustannie przebywała wśród krakowskiej śmietanki artystycznej.

Podczas początków swojej kariery poznała m.in. Krystynę Zachwatowicz czy Piotra Skrzyneckiego. Niedługo po maturze Kora wyszła za Marka Jackowskiego.

Rozwój jej kariery muzycznej nastąpił właśnie dzięki jej pierwszemu mężowi, ponieważ to w jego zespole stawiała pierwsze kroki.

Niedługo potem Jackowski wraz z Milo Kurtisem stworzyli duet pod nazwą M-a-M. Tam też Kora z biegiem czasu stała się główna wokalistką, a zespół rozszerzył nazwę do „Maanam”.

Finalnie grupa ta wydała aż 11 albumów, a ich przeboje są wiecznie żywe mimo upływu lat i nadal możemy usłyszeć je na wielu współczesnych imprezach. Zespół zawiesił działalność pod koniec 2008 roku.

Źródło: YouTube

Ważny dzień dla wokalistki

Jak się okazuje, dzień urodzin Kory czyli 8 czerwca był dla niej niesamowicie ważnym dniem. Wskazuje na to między innymi fakt, że piosenkarka nagrała o tym dniu utwór zatytułowany „Moje urodziny - ósmy czerwca” , w którym śpiewa:

„Urodziłam się w ostatni
Pracowity dzień tygodnia
W czerwcowy poranek
W piątek na dobry początek”.

Kora odeszła z tego świata 28 lipca 2018 roku, a powodem jej śmierci była choroba. Wokalistka cierpiała na genetyczny nowotwór jajnika. Walka z chorobą trwała wiele lat, jednak dopiero w 2014 roku Kora Jackowska odważyła się podzielić tą informacją z fanami.

Polecamy także: ALICJA BACHLEDA-CURUŚ PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ. DZIĘKI TEMU ZAPEWNI SYNOWI DOBRY START

Może zainteresuje Cię to: DZIESIĄTE URODZINY HENREGO, ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁO PRZYJĘCIE URODZINOWE SYNA ALICJI BACHLEDY-CURUŚ I COLINA FARRELLA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: CÓRKA IZABELLI SCORUPCO WYGLĄDA OLŚNIEWAJĄCO. ODZIEDZICZYŁA URODĘ PO SŁAWNEJ MAMIE