Gdyby w sieci można było przeczytać tylko tak dobre newsy nasze samopoczucie z pewnością by wzrosło. Polska ambasador w Hiszpanii postanowiła pokazać, że ma do siebie sporo dystansu i nie boi się publicznych wystąpień, które niekoniecznie mają związek z jej pracą. Internauci są zachwyceni nagraniem dyplomatki, która postanowiła zaśpiewać po polsku hiszpański hymn walki z epidemią koronawirusa. Wideo robi furorę w Internecie!

O co chodzi? O hiszpańską piosenkę „Resistiré”, w oryginale nagraną i zaśpiewaną przez grupę Dúo Dinámico. Dziś, piosenka jest wykorzystywana jako swoisty hymn Hiszpanów w walce z pandemią COVID-19. Tekst z hiszpańskiego na polskim przetłumaczyła Monika Jakacka, a piosenkę zdecydowała się zaśpiewać Marzenna Adamczyk, polska ambasador w Hiszpanii.

Polska ambasador śpiewa po polsku hiszpański hymn w walce z koronawirusem. Internauci biją brawo, zachwyceni odwagą dyplomatki

Pani ambasador przyjęła zaproszenie do muzycznego konkursu „Przetrwam i to!”, który organizują Stowarzyszenie Polskie „SAMI SWOI” Granada, Stowarzyszanie Polaków w Hiszpanii „Klub Wawel” i portal polonia.es.

źródło: YouTube

W plebiscycie mogą wziąć udział Polacy mieszkający w Hiszpanii bądź w jakiś sposób związany z kulturą Półwyspu Iberyjskiego lub Hiszpanie, którzy mówią po polsku i chcą się zmierzyć z podobnym wyzwaniem.

Ambasador niewiele myśląc postanowiła wziąć udział w konkursie muzycznym, a jak sama przyznała zasadniczo nikt jej do tego nie namawiał.

- Proszę państwa, śpiewać trzeba praktycznie zawsze! Śpiewać trzeba, kiedy jest nam dobrze, ale śpiewać trzeba też – przekonuje na nagraniu ambasador Marzenna Adamczyk.

Internautom opadły szczęki i masowo pozytywnie komentują popis wokalny ambasador RP w Hiszpanii.

- Nasza Pani Ambasador jest jedyna w swoim rodzaju. Brawo, duży szacunek! – piszą internauci.

- Absolutnie cudownie jest Panią zobaczyć i usłyszeć! Cudnie Pani mówi, jeszcze piękniej śpiewa...popłakałam się z wrażenia! – powiedziała wzruszona użytkowniczka serwisu YouTube.

Może zainteresuje Cię to: OGROMNE ZMIANY WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ 6 CZERWCA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WAŻNEJ DECYZJI RZĄDU. O CZYM MOWA

Polecamy także: MAŁOPOLSKA: KORONAWIRUS JEDNAK NIE ODPUSZCZA. MINISTERSTWO PODAJE NOWE DANE

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE