Nowotwory to choroby, które atakują znienacka. Obecnie istnieje szansa wyleczenia się z takiej choroby. Często jednak w bardzo szybkim tempie doprowadzają do śmierci chorej osoby.

Niespodziewana choroba

Niestety, w ostatnich czasach coraz częściej słyszymy o młodych osobach, które zostają dotknięte chorobą nowotworową. Okazuje się też, że często te młode osoby nie maja dość silnego organizmu aby zwalczyć chorobę.

Athena i jej rodzina dowiedzieli się o chorobie dziewczynki w najmniej oczekiwanym momencie. Jak podaje portal Lelum.pl dziewczyna chorowała na bardzo agresywny nowotwór kości.

Pierwsza oznaka nieprawidłowości w organizmie Atheny pojawiła się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Dziewczynka wyczuła bowiem, że ma na czaszce małe zgrubienie, jednak stwierdziła że to pewnie nic groźnego. Jednak pewnego dnia zemdlała podczas przygotowywania sobie posiłku w kuchni.

Kiedy trafiła do lekarza okazało się, że jest to nowotwór kości. Specjaliści podjęli decyzję o natychmiastowej operacji, a następnie chemioterapii.

Jednak mimo ogromnej pomocy lekarzy i woli walki dziewczynki nie udało się uratować. Athena zmarła 28 maja 2014 mając zaledwie 12 lat.

Facebook: Athena Lea Orchard

Wzruszające odkrycie

Po pewnym czasie od pogrzebu, ojciec Atheny zabrał się za porządkowanie jeje pokoju. Nie spodziewał się, że napotka podczas tych czynności na tak wzruszający podarek.

Jak się okazało, tuż przed śmiercią Athena napisała list, który schowała za lustrem w swoim pokoju.

- Szczęście zależy od nas. Może nie chodzi o szczęśliwe zakończenie, ale o samą historię. Celem życia jest życie pełne celów. Szczęście to kierunek, a nie miejsce. Dziękuję, że jesteście. Bądź szczęśliwy, bądź wolny, wierz, pozostań wiecznie młody - napisała Athena w liście.

Ojciec dziewczyny nie mógł powstrzymać wzruszenia, kiedy czytał jej zapiski. Cała rodzina przeszła przez straszne chwile, kiedy Athena odeszła z tego świata.

- Możesz umrzeć jutro, więc wykorzystuj każdy dzień. Życie jest złe tylko jeśli je takim uczynisz. Miłość jest rzadka, życie jest dziwne, nic nie trwa wiecznie, a ludzie się zmieniają. Życie to gra dla wszystkich, ale miłość jest jedyną nagrodą. Jeśli ktoś cię kocha, nie opuści cię nawet w najtrudniejszych chwilach - przekazała dziewczyna w liście.

Facebook: Athena Lea Orchard

Przypomnij sobie o… OPUBLIKOWANO DOKŁADNĄ DATĘ OSTATNIEJ DROGI JERZEGO PILCHA. GDZIE ODBĘDZIE SIĘ POŻEGNANIE PISARZA

Jak informował portal Życie: TA HISTORIA TO PRZESTROGA DLA WIELU RODZICÓW. WYSTARCZYŁA CHWILA NIEUWAGI I MAMA STRACIŁA SWOJE DZIECKO NA ZAWSZE. CHŁOPIEC ZJADŁ OWOC I NAGLE ODSZEDŁ

Portal Życie pisał również o… NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS WYBITNEGO PIŁKARZA EKSTRAKLASY. MIAŁ ZALEDWIE 46 LAT, ZAWODNIKA WSPOMINA JEGO PRZYJACIEL Z BOISKA