Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce 16 kwietnia wprowadzono obowiązek zakrywania nosa oraz ust. Najczęściej i najskuteczniej można chronić siebie oraz innych przed zarażeniem, stosując maseczki ochronne.

Obowiązek ten, choć może być kontrolowany przez policję, a jego nieprzestrzeganie – surowo karane, stał się dla wielu Polaków uciążliwy. Co niektórzy nie noszą już maseczek ochronnych, stosując różnego rodzaju wytłumaczenia.

Istotnie – są pewne przypadki, w których nie jest to konieczne. Mowa m.in. o dzieciach do lat 4 czy osobach, które przy zasłoniętych ustach i nosie mają poważne problemy z oddychaniem.

Maseczka ochronna. Źródło: dziennik.pl
Maseczka ochronna. Źródło: dziennik.pl
Maseczka ochronna. Źródło: dziennik.pl

Wytłumaczenie kobiety, czemu nie ma maseczki, zbiło z tropu policjanta

Jak przypomina Pikio, mimo stopniowego znoszenia restrykcji póki co zasłanianie twarzy jest obowiązkowe niemal wszędzie. Zaniechanie tych czynności będzie mogło nastąpić po oficjalnym zniesieniu nakazu.

Polacy sami nie wiedzą, co myśleć o maseczkach – najpierw minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniał, że nie są one potrzebne, jakiś czas później ogłosił, iż będą obowiązkowe, zaś niedawno nadmieniał, jakoby miały być wymagane aż do czasu wynalezienia szczepienia na koronawirusa.

W serwisie Youtube znalazł się nietypowy filmik. Bohaterką nagrania jest kobieta, która nie ma zasłoniętej twarzy. Zatrzymał ją policjant, a ta odwróciła się i udzieliła odpowiedzi, która wprawiła internautów w osłupienie.

Wiele osób w komentarzach przyklasnęło jej odpowiedzi i podzieliło się w komentarzach swoimi opiniami. Co takiego powiedziała kobieta, która została o to zapytana przez policję?

Kobieta nie miała maseczki. Źródło: Youtube
Kobieta nie miała maseczki. Źródło: Youtube
Kobieta nie miała maseczki. Źródło: Youtube

Odpowiedź spacerowiczki była na tyle zaskakująca, że nie została ona zatrzymana. Wygląda na to, że sami policjanci nie wiedzieli, jak się po niej zachować – spójrzcie sami.

Przypomnij sobie o… JAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁA PIERWSZA DAMA RP? NIESPOTYKANE DOTĄD ZDJĘCIA AGATY DUDY UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE

Jak informował portal Życie: KOMAR TYGRYSI POJAWIA SIĘ W KOLEJNYCH KRAJACH EUROPY. SPRZYJA MU KORONAWIRUS. CZY POLSKA MA SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

Portal Życie pisał również o… NIESAMOWITE ODKRYCIE, KTÓREGO DOKONAŁY DZIECI. OKAZUJE SIĘ, ŻE ZABAWA PODCZAS IZOLACJI MOŻE ODMIENIĆ ŻYCIE