Do naszego kraju napłynęła niesamowicie smutna informacja. Jak przekazał portal Fakt.pl w Stanach Zjednoczonych zmarł Bogdan Lekan, polski lekarz.

Wspaniały lekarz

Bogdan Lekan urodził się w Biłgoraju, a studia medyczne ukończył w Lublinie. W latach 90. zdecydował się przenieść do Stanów Zjednoczonych.

- Znałem doktora Lekana od prawie 40 lat. Razem ukończyliśmy uczelnię w 85. roku - wyznał w rozmowie z portalem Biłgoraj Nasze Miasto doktor Henryk Cioczek.

Doktor Lekan podjął decyzję o podjęciu specjalizacji z pediatrii. Ukończył ją w Quenns w Nowym Jorku, dokładnie w szpitalu Flushing Hospital.

Następnie założył swój gabinet w Ridgewood, który w dużej mierze jest zamieszkany przez Polaków.

Jak się okazało, doktor Lekan zmarł 13 maja w wieku 59 lat. Przyczyną jego zgonu był koronawirus.

Lekarz dwa tygodnie spędził podłączony do respiratora, niestety stan jego zdrowia nie uległ poprawie.

– To był szok dla mnie, dla jego kolegów ze środowiska medycznego i dla pacjentów, a tych na przestrzeni lat uzbierały się tysiące - wspominał doktor Cioczek.

Zmarł polski lekarz / schechterwealth.com

Ogromna tragedia dla rodziny

Według podejrzeń doktor Lekan zaraził się koronawirusem od jednego ze swoich małych pacjentów. Jak się okazuje, warunki pracy lekarzy w Stanach Zjednoczonych były niestety bardzo ciężkie.

Doktor Lekan odszedł zostawiając żonę i dwie córki. Tragedia rodziny jest ogromna. Tym bardziej, że niedługo mieli mieć okazję do świętowania.

- Jego córka miała iść do komunii w maju, ojciec zmarł w tym miesiącu, w którym miała się cieszyć - zaznaczył doktor Cioczek.

Pacjenci uczcili zmarłego lekarza wspaniałym gestem. W oknie jego gabinetu zostały bowiem umieszczone piękne kwiaty, a obok nich wyznanie, napisane dziecięcym charakterem pisma.

"Był najlepszym lekarzem. Będziemy bardzo tęsknić za dr. Lekanem. Był niezwykłym człowiekiem, który dbał i kochał swoich pacjentów. Zawsze im pomagał (...) Pacjenci go kochali. Zawsze pozostanie w naszych sercach".

Zmarł polski lekarz / freepik.com/

Zobacz także: STANOWCZE SŁOWA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO. MINISTER ZDROWIA POWIEDZIAŁ WYRAŹNIE, CO MYŚLI O MEDIALNEJ NAGONCE NA JEGO RODZINĘ

Może zainteresuje Cię to: MINISTER ZDROWIA ŁUKASZ SZUMOWSKI PRZEKAZAŁ INFORMACJE ODNOŚNIE NOWYCH OGNISK WIRUSA W NASZYM KRAJU. KIEDY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ KOŃCA EPIDEMII

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS