Znane osoby ze świata kultury coraz częściej głośno i odważnie komentują zachowanie naszych polityków. Komentarze takie pojawiają się szczególnie często w ostatnim czasie, kiedy rząd podejmuje liczne decyzje związane z pandemią koronawirusa.

Mocne komentarze aktorki

Ostatnio w wywiadzie udzielonym dla portalu Onet.pl, komentarza na temat polityki udzieliła aktorka, Joanna Szczepkowska. Dokładnie oceniła ona zachowanie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Joannę Szczepkowską znamy z takich filmów jak „Boża podszewka”, „Dom” czy „Syzyfowe prace”. To właśnie ona była aktorką popularnych słów, które wypowiedziała 28 października 1989 roku:

„Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm.”

W ostatnim wywiadzie Joanna Szczepkowska została zapytana przez dziennikarzy Onetu o to, co sądzi o obecnej sytuacji jaka panuje w naszym kraju. Nikt nie spodziewał się tego, co powie.

Aktorka wspomniała wydarzenia, sprzed pięciu lat, kiedy to Andjrzej Duda po raz pierwszy kandydował na prezydenta Polski.

Joanna Szczepkowska / wirtualnemedia.pl

Co Joanna Szczepkowska myśli o obecnej sytuacji w kraju?

Jak się okazuje, Joanna Szczepkowska została wtedy poproszona o to, aby poprowadziła wyjątkowe wydarzenie.

- Rzeczywiście zwrócili się do mnie przy pierwszej kampanii Dudy jeszcze w 2015 roku, pytając czy bym nie poprowadziła kampanijnego wieczoru. Bardzo mnie to rozbawiło – wspominała aktorka.

Co więcej, Joanna Szczepkowska podczas wywiadu zabrała też głos na temat prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

- Pewnie myśleli, ze skoro mam swoje zastrzeżenia do sposobu wdrażania demokracji liberalnej to jestem po ich stronie. Zawsze uważałam, że Kaczyński jest niebezpieczny. Nigdy nie byłabym tam, gdzie on – skomentowała aktorka.

Joanna Szczepkowska nie ominęła także głośnej ostatnio sprawy, która zdenerwowała wielu Polaków. Aktorka powiedziała bowiem co sądzi o zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego, kiedy to 10 kwietnia był obecny na warszawskich Powązkach, mimo zakazów związanych z epidemią.

- Nie dziwi mnie jego bezczelność, nieliczenie się z ludźmi. Patrzyłam na to, jak na typowe zachowanie Kaczyńskiego – skomentowała dosadnie aktorka.

Joanna Szczepkowska / swiatseriali.interia.pl

Zobacz także: PATRYK JAKI ZOSTAŁ OJCEM. DZIEŃ, W KTÓRYM SIĘ URODZIŁA, NIE BYŁ PRZYPADKOWY

Może zainteresuje Cię to: MONIKA MILLER JEST "SPECJALISTKĄ W USZCZUPLANIU BUDŻETU" LESZKA MILLERA. SZCZERY WYWIAD Z POLITYKIEM I JEGO WNUCZKĄ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS