Gienek Loska, to postać powszechnie znana w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza takim programom jak „Mam Talent” i „X-Factor”. Jednak najbardziej pamiętamy go z pierwszego z nich.

Muzyk chętnie brał udział w polskich programach rozrywkowych, śpiewając i grając na gitarze. Gdy stanął w reflektorach sceny Mam Talent, Kuba Wojewódzki wypowiedział słowa które miały być żartem, lecz niestety urzeczywistniły się w bardzo smutny sposób.

Pierwszy raz usłyszeliśmy o Gienku w 2004 roku. Stanął on na małej scenie „Szansy na sukces”. Dla muzyka urodzonego na Białorusi muzyka była pasją. Nie zależało mu więc na milionach ani na wielkiej karierze.

Najbardziej cieszył się, gdy występował na ulicy. W 2010 roku znalazł się we wcześniej wspominanym „Mam Talent”. Rok później po kilku wykonach na scenie „X-Factor” wygrał finał, dzięki czemu mógł nagrać własną płytę.

Agnieszka Chylińska na początku nie była zachwycona występem, mówiąc o nienastrojonej gitarze. Jednak gdy muzyk zaczął śpiewać, wszyscy oszaleli na jego punkcie. Oklaskom, wiwatom i podziwom nie było końca. Występ skończył się dla artysty owacjami na stojąco. W werdykcie, Kuba Wojewódzki zażartował, że Gienek mówi jakby miał śpiączkę.

- Panie Kubo, panu trzeba dać relanium, żebyś nie gadał tyle – ze spokojem odpowiedział jurorowi Gienek. Gdy Wojewódzki dokończył swą wypowiedź przyznał, że jest zauroczony głosem prosto z serca.

Niestety, „przepowiednia” Kuby Wojewódzkiego się sprawdziła. Gienek po wylewie krwi do mózgu na Białorusi zapadł w śpiączkę po poważnej operacji w 2018 r. Jego stan był krytyczny, nie mógł wrócić do Polski. Obecnie przebywa w domu swej matki na Białorusi. Polscy artyści przeprowadzili akcję „Obudźmy Gienka”. Na chwilę obecną ciężko jest przewidzieć czy będzie możliwy powrót do pełnej sprawności muzyka.

Portal Zycie pisał również o… PRACOWNICY BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ NAWET PÓŁ ROKU URLOPU? RESORT ROZWOJU ROZWAŻA WPROWADZENIE REWOLUCYJNEGO POMYSŁU

Jak informował portal Życie: ALE NUMER, NAWET 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH WIĘCEJ MIESIĘCZNIE DO EMERYTURY. CO ZROBIĆ, BY OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Przypomnij sobie o… TEN KSIĄDZ DAJE PRZYKŁAD INNYM DUCHOWNYM. ZROBIŁ COŚ JAKO PIERWSZY W POLSCE. „MUSIMY TO BOGACTWO PRZEKAZAĆ NASTĘPNYM POKOLENIOM”