Organizacja przyjęcia weselnego wiąże się ze sporymi kosztami. Płacą nie tylko państwo młodzi i ich rodzice, ale również goście. Prezenty, makijaż, fryzura czy nowy strój to duże wydatki. Większość gości zastanawia się ile włożyć do koperty na wesele, aby nie popełnić gafy. Sprawdź, ile dać do koperty na wesele!

Ilość pieniędzy podarowanych młodej parze powinna zależeć od 3 elementów: przede wszystkim od stopnia pokrewieństwa i bliskości między parą młodą a gośćmi, zamożności gości oraz wystawności wesela. Na koszt samego przyjęcia składa się jego miejsce, jedzenie, transport oraz nocleg dla gości. Jeśli nowożeńcy planują poprawiny, ceny automatycznie idą w górę.

W Polsce jeśli idziemy na wesele z osobą towarzyszącą, to przyjęło się, że do koperty wypada włożyć 500 zł. Przynajmniej tyle powinni podarować również dziadkowie i rodzeństwo. Przyjmuje się, że wujkowie i kuzyni powinni włożyć do koperty około 300-400 zł. Dużo więcej powinni podarować parze młodej rodzice chrzestni, bo aż 1000 zł. Niektórzy dokupują do tego również jakiś drobny upominek.

Osoby niespokrewnione z parą młodą mają mniejszy wydatek. Zazwyczaj wkładają oni do koperty 300 zł, a oprócz tego wielu z nich najczęściej składa się na prezent, bo to oni wiedzą najwięcej o zainteresowaniach i pasjach młodej pary.

Bardzo częstym podarunkiem są również różnego rodzaju karty podarunkowe i vouchery, które po weselu pozwolą nowożeńcom wybrać prezent samemu lub spędzić czas sam na sam. Wtedy wszystko zależy już od ich preferencji.

Przypomnij sobie o… REWOLUCJA W KOŚCIELE KATOLICKIM. PAPIEŻ FRANCISZEK WPROWADZI NOWY GRZECH

Jak informował portal Życie: CO DROŻEJE NAJBARDZIEJ I GDZIE OPŁACA SIĘ KUPOWAĆ. PORÓWNANIE CEN W POSZCZEGÓLNYCH SKLEPACH

Portal Życie pisał również o… NADCIĄGA WYJĄTKOWO SUROWA ZIMA. OTO NAJBARDZIEJ WIARYGODNA PROGNOZA POGODY WEDŁUG IMGW