Nikt nie przewidywał takiego rozwoju wydarzeń. Dziewięć osób zostało na kilka godzin uwięzionych w szklanej windzie w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Grupa seniorów, którzy zatrzasnęli się w windzie, przyjechała do ECS w ramach wycieczki z Słupska.

Jak wspominają świadkowie, obsługa uspokajała, że sytuacja jest pod kontrolą.

- Ludzie pisali na zaparowanych szybach, że proszą o pomoc, bo nie mają powietrza – relacjonowal jeden ze świadków.

Jak podało Radio Gdańsk, grupa licząca dziewięć osób została zamknięta w szklanej windzie w Europejskim Centrum Solidarności na trzy godziny.

Wszystko dlatego, że winda utknęła pomiędzy piętrami.

Jak informuje radio, najmłodszy z uwięzionych uczestników wycieczki miał około 70 lat.

- Jak twierdzą świadkowie, obsługa ECS bagatelizowała zagrożenie i twierdziła, że wszystko jest pod kontrolą – poinformował dziennikarz radia.

Obsługa Centrum zdecydowała się na wezwanie służb ratunkowych wtedy, gdy jeden z uwięzionych uczestników wycieczki stracił przytomność – dopiero pół godziny po zatrzaśnięciu.

- Jak zeszłam na dół, to zobaczyłam, że winda jest cała zaparowana. Wtedy naprawdę byłam mocno przerażona. Ludzie pisali na szybach, że proszą o pomoc, bo nie mają powietrza. To byli seniorzy, którzy byli chorzy, niejednokrotnie po operacjach. Sytuacja była dramatyczna i dlatego był telefon pod numer 112. Wtedy przyjechała straż pożarna – informuje jeden ze świadków wydarzenia.

- Jedna z osób na moment straciła przytomność. Wtedy strażacy, wspólnie z obecnym na miejscu zespołem pogotowia ratunkowego, podjęli decyzję o tym, żeby siłowo, przez górną część kabiny windowej, dostać się do środka. Wybijając szybę w górnej części spowodowano, że była lepsza wentylacja. Nasze działania trwały na miejscu dwie godziny i 22 minuty – mówił Jacek Jakóbczyk, młodszy brygadier ze straży pożarnej w Gdańsku.

Przypomnij sobie o… JEDNO ZDJĘCIE WYWOŁAŁO OLBRZYMIE EMOCJE. BYŁA UCZESTNICZKA „TAŃCA Z GWIAZDAMI” ODNIOSŁA SIĘ DO NIEPRZYCHYLNYCH KOMENTARZY

Jak informował portal Życie: NIETYPOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI NA KUJAWACH. WYDARZENIE ZGROMADZIŁO TYSIĄCE OSÓB

Portal Życie pisał również o… 71-LATEK OD DAWNA NIE WYCHODZIŁ Z DOMU. ZNAJOMY ODWIEDZAŁ GO, BO MYŚLAŁ, ŻE... ŚPI