Tego typu sytuacje są na szczęście rzadkością, niemniej jednak czasami się zdarzają.

7 listopada w godzinach przedpołudniowych na policję wpłynęło zgłoszenie, że znaleziono noworodka.

Sytuacja była tym bardziej nietypowa, że… dziecko zostało znalezione na działkach przy ul. Głębockiej w Warszawie. Było schowane w foliowej reklamówce.

Osobą, która znalazła małą dziewczynkę, był jeden z działkowiczów, który przyjechał, by uporządkować swoje rabatki przed okresem zimowym.

Z ustaleń wynika, że mała dziewczynka prawdopodobnie urodziła się tego samego dnia, którego została znaleziona.

- Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie jest pod opieką lekarzy – opowiadała Paulina Onyszko, podkomisarz z Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie.

- Najważniejsze, że dziewczynka przeżyła – mówiła. Uspokoiła, że aktualnie stan dziecka jest stabilny.

Jak podaje RMF FM, w związku z zaistniałą sytuacją zatrzymano już 36-letnią kobietę. Jak na razie nieznane są bliższe informacje dotyczące szczegółów tego zatrzymania.

To nie pierwszy tego typu przypadek – wiosną dziecko w reklamówce znalazła także jedna z rodzin z USA. Sytuacja była bardzo podobna – dziecko również urodziło się tego samego dnia, którego zostało porzucone.

Dziewczynka, którą znaleziono w lesie w stanie Georgia, była zdrowa, a jej rozwój nie był niczym zaburzony. By zwiększyć szanse na odszukanie matki, nagranie z akcji ratunkowej dziecka zostało udostępnione w sieci.

W zeszłym miesiącu w Szczecinie znaleziono również dziecko w oknie życia. Dziewczynka miała około pięciu miesięcy. Została przewieziona do szpitala, skąd następnie miała trafić do rodziny zastępczej.

Przypomnij sobie o… ŚWIETNA PROMOCJA W PRZEBOJOWEJ APLIKACJI! ZAŁOŻYSZ KONTO ZA DARMO I JESZCZE DOSTANIESZ PIENIĘŻNY BONUS!

Jak informował portal Życie: INTERNAUCI Z CAŁEGO ŚWIATA ZACHWYCENI FOTOGRAFIĄ Z UŚMIECHNIĘTYM NOWORODKIEM WTULONYM W MAMĘ. KRYJE SIĘ ZA NIM WZRUSZAJĄCA HISTORIA

Portal Życie pisał również o… NOWORODEK – GIGANT PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT W POZNANIU! ILE WAŻY TEN „MAŁY” CZŁOWIEK?