Internauci na całym świecie zachwycają się zdjęciem, na którym uśmiechnięty noworodek przytula się do swojej mamy. Jak się okazuje mało kto wie, że za tym zdjęciem kryje się wyjątkowo smutna historia.

Noworodek widoczny na zdjęciu od pierwszych chwil życia uraczył swoich rodziców szerokim uśmiechem. Moment ten został uchwycony na słynnym zdjęciu, które obiegło cały świat. Internauci chętnie dzielili się nim ze swoimi znajomymi nie ukrywając przy tym zachwytu. Niestety z tą fotografią związane są tragiczne wydarzenia.

Potworna tragedia kryjąca się za niepozorną fotografią

17-letnia Teegan Barnard z Hampshire w Anglii mimo swojego młodego wieku nie mogła doczekać się, aż zostanie mamą. Czas oczekiwania na narodziny dziecka był dla niej niezwykle ekscytujący, choć czasami pojawiały się wątpliwości, czy poradzi sobie w roli. Przeważało jednak szczęście, a dzięki wsparciu rodziny miała pewność, że wszystko ułoży się dobrze.

Kiedy rozpoczął się poród, bliscy nastolatki szybko przybyli do szpitala, aby towarzyszyć jej w tych ważnych chwilach. Początkowo wszystko przebiegało bez zarzutów, jednak kiedy mały Parker pojawił się na świecie, pojawiły się poważne komplikacje. Na ich skutek doszło do zatrzymania akcji serca u Teegan. Mimo, że lekarze starali się ze wszystkich sił, nie udało się uratować młodej kobiety.

Smutna historia uśmiechniętego noworodka wtulonego w matkę

Mimo, że lekarze orzekli śmierć Teegan, to postanowili zrobić coś, aby malec chociaż przez pierwsze dni mógł być z matką, której nigdy nie będzie miał okazji poznać. W tym celu podłączono 17-latkę do aparatury, aby jej bliscy mogli kłaść obok niej dziecko. Wykonali nawet kilka zdjęć, na którym widać uśmiechnięte dziecko wtulone w mamę.

„Kładłam go obok niej w każdej możliwej chwili […] Byłaby najlepszą mamą na świecie. Tak bardzo go kochała, a nie miała okazji mu tego pokazać – powiedziała mama zmarłej nastolatki.”

Sprawdź historię wyjątkowych narodzin! Ostatnio pisaliśmy o tym tutaj: NOWORODEK – GIGANT PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT W POZNANIU! ILE WAŻNY TEN „MAŁY” CZŁOWIEK?

Czy mięso jest zdrowe dla dzieci? Więcej dowiesz się czytając artykuł: MIĘSO W DIECIE DZIECKA. SPRAWDŹ CZY NIE SZKODZISZ SWOJEMU DZIECKU!

Patrycja Hampelska