Niedziela handlowe już w ten weekend, nie daj się zaskoczyć i lepiej za wczasu wyjmij gotówkę z bankomatu. Wiele banków zapowiedziało w tym terminie przerwy techniczne. Czym są spowodowane? Mamy powody do obaw o nasze środki?

Jak podaje Fakt, wiele instytucji finansowych zdecydowało się na prace techniczne w ten weekend. Dlatego, jeśli planujesz zakupy lub zwykłe wyjście na kawę, weź ze sobą gotówkę, płatność kartą może być utrudniona.

Klienci, których banków muszą się wcześniej przygotować? Oto lista:

Santander Bank Polska – 27 października od 0:30 do 3:30 – kliencie nie będą mogli zlecać transakcji w bankowości internetowej oraz mobilnej, a także korzystać z Blika.

Bank Pekao S.A. – 27 października od 1:30 do 4:00 – przerwa w dostępie do serwisu Pekao24 i usług maklerskich.

Bank Pocztowy – 25-26 października od 21:25 do 12:00 – niedostępne będą przelewy natychmiastowe, a infolinia działać będzie tylko w trybie informacyjnym.

mBank – 27 października od 2:30 do 6:00 – nie będzie można wypłacić ani wpłacić gotówki do bankomatu, ani zapłacić kartą. Od 2:30 do 8:00 – nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej oraz mobilnej, nie będzie możliwości składania żadnych wniosków.

Getin Noble Bank – 26-27 października od 23:30 do 10:00 – brak możliwości skorzystania z bankowości mobilnej oraz internetowej.

ING Bank Śląski – 26-27 października od 0:00 do 5:50 – trudności w trakcie korzystania z bankomatów, wpłatomatów, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, Blika, a także przelewów ekspresowych. Przez jakiś czas niemożliwe również będzie aktywowanie nowych kart i nadanie im numeru PIN.

Jeśli interesujesz się sektorem finansowym, zaciekawi Cię również: PODEJRZANE MAILE OD BANKU? UWAŻAJ NA NIE!

Sprawdź również, o czym pisaliśmy w tym tygodniu: POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ. AŻ 40 NOWYCH PODATKÓW!

Izabela Ziel