Hakerzy wzięli na cel klientów jednego z polskich banków. Jeśli otrzymałeś wiadomość o podejrzanej treści, w żadnym wypadku na nią nie reaguj. W przeciwnym wypadku może się to skończyć utratą wszystkich środków, a także ujawnieniem wrażliwych danych.

Centralna mBanku ostrzega swoich klientów przed oszustami, którzy podszywają się pod tę instytucją finansową, rozsyłając wirusa. Jak podaje bank, w fałszywym mailu znajduje się link, a także wiadomość nakłaniająca do skorzystania z niego.

– Prowadzone są prace modernizacyjne w celu jak najszybszego przywrócenia działania systemu. Przybliżony czas modernizacji wynosi kilka godzin. Przepraszamy za tymczasowe utrudnienie i niedogodności – takie fałszywe komunikaty pojawiają się po kliknięciu w linka hakerów.

Po kliknięciu w odnośnik na komputerze instaluje się specjalistyczny wirus, który jest w stanie śledzić każdy ruch użytkownika. Przede wszystkim został stworzony do tego, by zapamiętać dane logowanie na konto bankowe i przekazanie je oszustom.

Jak informuje Fakt, hakerzy są w stanie ukraść również hasła SMS, w ten sposób bardzo szybko są w stanie przelać środki z konta ofiary na swoje.

– Uważnie czytaj wszystkie wiadomości SMS przesłane z banku – zawsze weryfikuj czy rachunek odbiorcy i kwota operacji jest zgodna z Twoją dyspozycją – zaleca mBank.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami w sektorze bankowości? Musisz to przeczytać: NADCHODZI ERA OTWARTEJ BANKOWOŚCI. OBSŁUŻYSZ KILKA KONT W JEDNYM BANKU!

Zobacz również inne ciekawe tematy: CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ W KAŻDEJ SYTUACJI? OTO ZASADY SAVOIR-VIVRE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ!

Izabela Ziel