Elżbieta Jaworowicz prowadzi program „Sprawa dla reportera”od ponad 35 lat. W programie poruszane są kwestie społeczne, reporterka stara się rozwiązać poruszane w nim problemy i konflikty. W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się głosy, że osoby biorące udział w programie nie są z niego zadowolone. Część z nim postanowiła pozwać prezenterkę ze względu na fakt, że program nie bierze odpowiedzialności za podnoszone w nim kwestie i wypowiedzi osób zgromadzonych w studio.

Założeniem programu „Sprawa dla reportera” jest pomoc osobom pokrzywdzonym i rozwiązywanie konfliktów społecznych. Autorami programu są Elżbieta Jaworowicz i Krzysztof Traczyk, cenieni od lat dziennikarze.

Wg niektórych uczestników programu uczestnictwo w nim pogłębiło ich problem, zamiast rozwiązać. Powstało stowarzyszenie „Stop Nierzetelni”, które oczekuje, że podczas emisji programu, na pasku, będzie udostępniony kontrowersyjny napis.

Osoby wypowiadające się w „Sprawie dla reportera” robią to na własne ryzyko i mogą za swoje słowa odpowiedzieć przed sądem. Redakcja bowiem nie bierze za nie odpowiedzialności – jak donosi Newsweek tak miałaby brzmieć informacja.

Członkowie stowarzyszenia zgodnie twierdzą, że uczestnicy programu powinni być informowani o konsekwencjach jakie mogą ponieść za wygłaszanie swoich poglądów w programie. Wg nich, Elżbieta Jaworowicz celowo wywołuje napiętą atmosferę w studio i podsyca dyskusję, aby zwiększyć oglądalność swojego programu. Uczestnicy natomiast czują się wykorzystywani.

Dziennikarka, która prowadzi swój program od ponad 3 dekad straciła zaufanie i wiarygodność wśród części swojej publiczności. Wg członków stowarzyszenia „Stop Nierzetelni” program zmienia swój charakter na sensacyjny, a jego główny cel – pomoc ludziom pokrzywdzonym – schodzi na dalszy plan.

Prowadzisz zdrowy styl życia? Powinieneś o tym wiedzieć: DBASZ O SWOJĄ WAGĘ? POZNAJ LISTĘ PRODUKTÓW, KTÓRYCH LEPIEJ UNIKAĆ!

Zobacz czym prywatnie zajmuje się uczestniczka „Top Model”: UCZESTNICZKA „TOP MODEL” PO RAZ KOLEJNY ZASKAKUJE. MA WŁASNY SKLEP INTERNETOWY!

Dominika Koba