Jak podaje portal "Pikio", wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał wiele emocji. Oliwy do ognia dolały również słowa Jarosława Kaczyńskiego. Wielu osobom póściły nerwy. Wśród osób, które w niecenzuralnych słowach wypowiadają się o tym, co dzieje się w naszym kraju znalazła się Jolanta Kwaśniewska. Była pierwsza dama w dosadnych słowach powiedziała, co myśli o wyroku TK.

Jolanta Kwaśniewska o protestach

Monika Olejnik zaprosiła do swojego programu Jolantę Kwaśniewską, z którą poruszyła m.in. kwestię zeszłotygodniowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji oraz związanych z nim słów prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Była pierwsza dama stwierdziła, że mamy do czynienia z wojną polsko-polską oraz napuszczeniem Polek i Polaków na siebie nawzajem. Jolanta Kwaśniewska przyznała, że nie rozumie tak cynicznego działania ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdziła również, że nie przypadkowo wybrano taki właśnie moment - być może spodziewano się, że w dobie pandemii nikt nie zdecyduje się na protesty. " Skala przerosła jednak oczekiwania rządzących i teraz chyba nie wiedzą, co z tym fantem zrobić" - stwierdziła Kwaśniewska.

YouTube

Z ust Jolanty Kwaśniewskiej padły mocne słowa

Jolanta Kwaśniewska jako pierwsza dama nie obawiała się wyrażać własnych pogladów. Od zajęcia jasnego stanowiska nie uchyliła się również teraz. W mocnych i dosadnych słowach zdradziła, co naprawdę myśli o toczących się protestach i tłumach na ulicach.

YouTube

"Dziś mamy rewolucję obyczajową. Nigdy nie wiedzieliśmy takich zachowań w Polsce. Widzę, że jest coraz więcej chęci, by pokazywać siłę. Uważam, że są to nastroje rewolucyjne, struna jest bliska pęknięcia. Ludzie na ulicy to nie jest żadna patologia. Jestem dumna z tych młodych ludzi, bo biorą sprawy w swoje ręce, na polityków nie ma co liczyć" - powiedziała żona Aleksandra Kwaśniewskiego dodając na końcu, że podobnie jak wiele Polak ona również jest "w***a".

Choć Jolanta Kwaśniewska nie zdecydowała się na użycie pełnego wulgaryzmu, jej przekaz jest jasny.

Podzielacie opinię byłej pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Jak będzie wyglądać 1 listopada na cmentarzach? Odwołane procesje oraz msze. Duchowni wydają zalecenia dla wiernych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dorota Wellman nie spodziewała się, że wywoła takie emocje. Wszystko przez jedno zdjęcie, które obnażyło jej zachowanie. O co chodzi

O tym się mówi: Już niedługo poznamy całą prawdę. Czy czeka nas drugi lockdown? Podano dokładną datę, czy to się sprawdzi