Niestety, liczba osób zakażonych koronawirusem nieustannie rośnie. Z tego względu zbliżający się Dzień Wszytkich Świętych będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczasowo.

Koronawirus wymusił ograniczenia!

Jak przekazuje portal Interia, papież Franciszek zadecydował, że odpust zupełny za zmarłych, który do tej pory wierni uzyskiwali tylko w pierwszych ośmiu dniach miesiąca, wyjątkowo w tym roku będzie można otrzymać przez cały listopad.

Głos na temat organizacji tegorocznych uroczystości zabrał także abp Stanisław Gądecki. Poprosił on duchownych, aby nie organizowali w tym roku Mszy Świętych na cmentarzach. Lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie udziału w nabożeństwach, które odbywać się będą w świątyniach.

- Z powodu epidemii 1 listopada na cmentarzach poznańskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych – przekazał arcybiskup.

Zmiany na warszawskich cmentarzach!

Również w archidiecezji warszawskiej Wszystkich Świętych nie będzie obchodzone w taki sposób, jak miało to miejsce co roku. Nie odbędą się bowiem msze na Cmentarzu Powązkowskim, Wawrzyszewskim oraz Północnym.

Msza Święta odbędzie się natomiast w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Będzie ona miała miejsce o godzinie 12:30, jednak maksymalnie może wziąć w niej udział 55 osób. Natomiast w kościele św. Ignacego Loyoli msza odbędzie się o godzinie 11:30, w świątyni może przebywać maksymalnie 90 osób.

Msze na cmenatarzach nie odbędą się także w archidiecezji wrocławskiej oraz białostockiej. Dodatkowo w komunikacie zaznaczono, że: „msze w tym dniu powinny zostać odprawione w kościołach parafialnych według porządku niedzielnego, z uwzględnieniem możliwości sprawowania ich na tych cmentarzach, na których znajdują się kościoły lub kaplice, zgodnie z nałożonymi przez władze limitami liczby uczestników zgromadzeń religijnych - jedna osoba na siedem m kw”.

Jak informował portal "Życie": PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE. POLACY SPODZIEWALI SIĘ JEDNAK INNEGO KOMENTARZA ZE STRONY POLITYKA

Przypomnij sobie: KOŚCIÓŁ KATOLICKI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA POWAŻNE ZMIANY W ZWIĄZKU Z NADCHODZĄCYM DNIEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ 1 LISTOPADA

Portal "Życie " pisał również: PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO O PRZYJACIELU, KTÓRY NIEDAWNO ODSZEDŁ. WOKALISTA ICH TROJE PRZEKONUJE, ŻE „SYSTEM NIE DZIAŁA”