Te informacje z pewnością mogą nie spodobać się Polakom. Po ostatnich zmianach, które wywołały falę oburzenia, rząd szykuje nowe – również nie będą one ułatwiać nam życia.

Kolejne zmiany w sklepach

Zaczęło się od godzin dla seniorów, które od zeszłego czwartku zaczęły ponownie obowiązywać. Oznacza to, że sklepy spożywcze i drogerie w godzinach 10-12 przyjmują jedynie osoby mające więcej niż 60 lat.

To jeszcze nie wszystko. W sobotę ogłoszono, że w czerwonych strefach ponownie obowiązywać będzie limit klientów – maksymalnie 5 osób na kasę w sklepie.

Zakupy. Źródło: Youtube
Zakupy. Źródło: Youtube

Jakby tego było mało, limit ten prawdopodobnie zostanie zaostrzony. Portal BiznesInfo ostrzega, że ten pomysł jest jak najbardziej realny.

Podobno rząd planuje wprowadzenie jeszcze bardziej zaostrzonych limitów klientów w sklepach, jeśli okaże się, że mimo podjętych niedawno działań liczba zarażeń koronawirusem nie zmaleje.

Podobno rządkowe źródło twierdzi, że wtedy wprowadzone zostanie dodatkowe utrudnienie dla osób chcących zrobić zakupy. To jeszcze nie wszystko – podobno padają już propozycje zamknięcia szkół podstawowych, co oznaczałoby niemalże kolejny lockdown.

Póki co w sklepie może przebywać do 5 osób na jedną kasę, jeśli lokal ma powierzchnię do 100 metrów kwadratowych. W przypadku, gdy sklep ma powyżej 100 metrów kwadratowych, obowiązuje inny limit – maksymalnie 1 osoba na 15 m2.

Sklep. Źródło: Youtube
Sklep. Źródło: Youtube

Przypomnijmy – wiosną limit osób na kasę był bardziej surowy, wynosił max. 3 klientów.

Już dziś minister Rozwoju, Pracy i Technologii, Jarosław Gowin, spotka się z handlowcami w celu przeprowadzenia negocjacji.

To też może cię zainteresować: CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: NIESPODZIEWANIE ZAPOWIEDZIANO POWSTANIE NOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ NA PROBLEMATYCZNYM ODCINKU. JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ

O tym się mówi w Polsce: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I STUDENCI MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY! JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ NAUKA? RÓŻNICE W STREFACH ŻÓŁTEJ I CZERWONEJ

O tym się mówi na świecie: PLOTKI O KOLEJNEJ CIĄŻY KSIĘŻNEJ KATE ROZGORZAŁY OD NOWA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ SUKIENKI KSIĘŻNEJ

Z życia gwiazd: WIELKIE ZMIANY W ŻYCIU RODZINY BARBARY KURDEJ-SZATAN. JUŻ NIC NIE BĘDZIE TAKIE SAMO