Pandemia koronawirusa odcisnęła duże piętno na naszym codziennym życiu, a także gospodarce w ogóle. Polacy starają się unikać większych skupisk, a od teraz w strefach czerwonych w kraju przywrócono także limit osób na kasę (maksymalnie 5 osób).

Na zmiany, jakie wprowadza się ze względu na rosnącą ilość zarażeń, reagują również wielkie sieci sklepów. Teraz, gdy w części kraju obowiązują limity osób, a na terenie całej Polski – godziny dla seniorów (10-12), często ciężej jest zrobić zakupy. Sieciówki mają na to sposób, rozwiązanie już wdrożono w życie.

Zakupy. Źródło: Youtube
Zakupy. Źródło: Youtube

Sklepy wydłużają godziny otwarcia

Portal Świat Radości podaje, że jedne z najpopularniejszych sklepów w kraju, czyli Auchan, Biedronka, Lidl oraz Kaufland, postanowiły dostosować się do sytuacji, zmieniając godziny otwarcia.

Propozycję wysunęła najpierw Biedronka, wdrożone przez nich wydłużone godziny obowiązują już od 10 października. 40 dyskontów stało się sklepami całodobowymi, zaś więcej niż 2500 – czynnymi do 23:00.

Dzięki temu osoby, które chcą unikać spotkań z innymi, by się nie narażać, mogą zrobić zakupy w godzinach, które im na to pozwolą.

Zakupy. Źródło: Youtube
Zakupy. Źródło: Youtube

Lidl wziął przykład z największego konkurenta. Placówki w Łodzi, Warszawie, Szczecinie, Poznaniu oraz Koszalinie od teraz będą czynne przez całą dobę, reszta zaś – do 22:00 lub 23:00.

Podobnie zadziałał Auchan, choć zdecydował się na szybsze otwarcie – sklepy będą pracować już od 6:30.

Kaufland umożliwia zrobienie zakupów od 6:00 do 23:00.

To też może cię zainteresować: CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: NIESPODZIEWANIE ZAPOWIEDZIANO POWSTANIE NOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ NA PROBLEMATYCZNYM ODCINKU. JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ

O tym się mówi w Polsce: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I STUDENCI MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY! JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ NAUKA? RÓŻNICE W STREFACH ŻÓŁTEJ I CZERWONEJ

O tym się mówi na świecie: PLOTKI O KOLEJNEJ CIĄŻY KSIĘŻNEJ KATE ROZGORZAŁY OD NOWA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ SUKIENKI KSIĘŻNEJ

Z życia gwiazd: WIELKIE ZMIANY W ŻYCIU RODZINY BARBARY KURDEJ-SZATAN. JUŻ NIC NIE BĘDZIE TAKIE SAMO