Rząd w najbliższym czasie rozpocznie wypłaty zasiłków, które przewidziane zostały w tarczy antykryzysowej. Chodzi tu o tak zwany zasiłek solidarnościowy.
W najbliższym czasie ZUS zacznie wypłacać wszystkim upoważnionym zasiłek solidarnościowy. Aktualnie trwają ostatnie działania umożliwiające wprowadzenie zasiłku w życie.
Czym jest zasiłek solidarnościowy?
Zasiłek solidarnościowy to pomysł zapoczątkowany przez Andrzeja Dudę. Zgodnie z jego założeniem wszyscy ci, którzy podczas pandemii koronawirusa stracili prace, mogą ubiegać się o dodatkowy zasiłek. Jak poddaje „Fakt”, ustawa jest już prawie gotowa i niedługo wejdzie w życie.
W najbliższym czasie ZUS zacznie wypłacać wszystkim upoważnionym zasiłek solidarnościowy.
Już we wtorek 26 maja 2020, priorytetowy projekt Ministerstwa Rodziny i Pracy trafi do rządu, gdzie odbędą się obrady, które pozwolą nadać mu ostateczny kształt i rychło wcielić w życie. Aktualnie Prawo i Sprawiedliwość traktuje ten projekt jako jeden z najpilniejszych i robi wszystko, by jego realizacja była możliwa już w czerwcu.
Jak podaje "Fakt" zasiłek ma być wypłacany przez ZUS. Co ważne, w tym przypadku ZUS nie będzie przyjmował papierowych wniosków. Jak się okazuje możliwe będzie jedynie złożenie wniosku w formie internetowej.
Dla kogo zasiłek solidarnościowy?
Jak się okazuje o zasiłek będą mogli starać się ci, którzy przez pandemię koronawirusa stracili pracę na umowę zlecenie (czyli ci, którzy nie posiadają prawa do zasiłku dla bezrobotnych).
Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT