Jakiś czas temu informowaliśmy o oszustach, którzy mają nowy patent na kradzieże samochodów. Funkcjonariusze policji ostrzegali przed złodziejami, którzy dzięki specjalnym urządzeniom przechwytywali sygnały wykorzystywane w automatycznych systemach otwierania i zamykania samochodów.

Oszuści wkradali się do aut przy wykorzystaniu kluczyków do samochodu. Wydawać by się mogło, że już ta metoda jest bardzo skuteczna i wyjątkowo sprytna. Okazało się jednak, że złodzieje są jeszcze bardziej przebiegli.

Mianowicie, policjanci ostrzegają przed ich nowym sposobem działania. Tym razem oszuści przebijają opony właścicieli pożadanych aut, po czym przechodzą do błyskawicznego działania. Cała akcja może trwać dosłownie kilka minut.

Jak wygląda kradzież przy zastosowaniu metody na "tzw. kolec"?

Jak podaje portal "Pikio.pl" złodzieje wykorzystują odpowiedni moment, w którym to np. kierowca na kilka minut opuszcza samochód. Wówczas rabusie, którzy obserwują auto, przebijają jego opony.

Kiedy kierowca wraca do samochodu, po chwili od rozpoczęcia jazdy orientuje się, że z kół uchodzi powietrze. Wtedy to zatrzymuje się, by wezwać pomoc bądź też samodzielnie wymienić oponę.

Kiedy tylko oddali się od auta, do akcji wkraczają złodzieje. Kierowca, który skupia się na przebitej oponie nie pamięta o tym, by zamknąć samochód, zwłaszcza jeśli stoi tuż obok niego.

Wówczas, wykorzystując moment nieuwagi, oszuści wyciągają z wnętrza auta torebki, sprzęt elektroniczny oraz inne cenne przedmioty. 

Policja informuje, że wielu przestępców zostało zatrzymanych właśnie podczas kradzieży w taki sposób. Nadal jednak istnieją grupy przestępcze, które bezkarnie wykorzystują tę metodę. 

Funkcjonariusze radzą więc zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, gdy nagle w zupełnie niespodziewany sposób okazuje się, że mamy przebitą oponę. Dodatkowo, jeśli za uszkodzenie odpowiadają specyficzne kolce, typowe dla rabusiów metody "na Kolec".

Warto sobie przypomnieć...NADCHODZI ZIMA. KIEDY JEST NAJLEPSZY CZAS NA WYMIANĘ OPON W AUCIE

Portal "Życie" pisał: MANDATY BĘDĄ UZALEŻNIONE OD ZAROBKÓW? JEDNO JEST PEWNE: KWOTY NA PEWNO PÓJDĄ W GÓRĘ

Informował również: ZMIANY W KODEKSIE PRACY 2020 ODCZUJĄ WSZYSCY PRACOWNICY. CHODZI RÓWNIEŻ O WYMIAR URLOPU