Postęp technologiczny zdecydowanie ułatwia nam codzienne życie. Niestety z nowinek technologii korzystają także złodzieje. Ich działania stają się coraz bardziej wyszukane. Już żaden z nich nie podejmuje dużego ryzyka bez uprzedniego wyposażenia w specjalistyczny sprzęt elektroniczny.

Policjanci coraz częściej mają do czynienia z niecodziennymi metodami oszustów. Wielokrotnie słyszy się np. o tym w jaki sposób złodzieje lokalizują cenne przedmioty bądź też jak za pomocą jednego kliknięcia przechwytują nasze oszczędności.

Teraz przyszedł czas na nowa metodę oszustów. Policjanci ostrzegają, że do kradzieży wykorzystują oni kluczyki do samochodów. Chodzi głównie o elektroniczne kluczyki, które posiadają unikatowe "kody" otwierające automatycznie samochody.

Policja podaje, że złodzieje dzięki odpowiednim urządzeniom nauczyli się przechwytywać sygnał, dzięki któremu mogą później otworzyć drzwi samochodu.

Jak podaje portal "Pikio.pl", średnio godzinę trwa złamanie zabezpieczeń systemu komputerowego w samochodzie. Sposób ten jest nie tylko szybki, ale też trudny do rozszyfrowania dla służb.

Mianowicie, działania oszustów bardzo często można poznać dopiero, kiedy do kradzieży już dojdzie. 

Co zrobić, by zabezpieczyć swoje kluczyki, a co za tym idzie auta?

Policja radzi, by owijać je folią aluminiową. W ten sposób uniemożliwi się złodziejom przechwytywanie sygnałów. Metoda ta jest nie tylko prosta, ale przede wszystkim bardzo tania.

Droższą opcją jest zakupienie klatki Faradaya ze złotą tarczą. To urządzenie skutecznie zablokuje sygnały elektomagnetyczne. Jednak inwestycja w nie może kierowcę sporo kosztować.

Warto sobie przypomnieć...NOWA FORMA WYŁUDZANIA PIENIĘDZY W SIECI. TRZEBA BYĆ OSTROŻNYM ROBIĄC ZAKUPY PRZEZ INTERNET

Portal "Życie" pisał...KSIĄŻĘ ANDRZEJ PO RAZ KOLEJNY UKARANY ZA SWOJĄ PRZESZŁOŚĆ. KRÓLOWA ELŻBIETA II ZAKAZAŁA MU IMPREZY URODZINOWEJ

Informował równie: DWÓCH MĘŻCZYZN NACHODZIŁO BISKUPA. JEDEN Z NICH OKAZAŁ SIĘ JEGO ZNAJOMYM KSIĘDZEM