Niedawno przeszliśmy przez jedną z finansowych rewolucji, kiedy to plastikowe karty debetowe i kredytowe z powodzeniem zastąpiły papierowe banknoty. Okazuje się, że już niedługo mogą nas czekać kolejne zmiany.

Na czym dokładnie polegać będzie nowa technologia?

Im bardziej zdigitalizowane będą płatności tym większe oszczędności przyniesie to dla gospodarki. Nic więc dziwnego, że rewolucja finansowa może mieć miejsce już niedługo.

- Do 2024 r. całkowicie wycofamy się z użycia plastikowych kart. W niedalekiej przyszłości to karty wirtualne będą kartami pierwszego wyboru naszych użytkowników. W przyszłości fizyczne karty podzielą los gotówki i zaczną wychodzić z użytku, wyparte coraz bardziej popularnymi płatnościami mobilnymi, a potem szeroko rozumianą biometrią - wyznał w jednym z wywiadów Michał Smida, który jest założycielem oraz prezesem firmy Twisto.

Jak zaznacza portal Money.pl liderem we wprowadzaniu nowych technologii płatności może okazać się Mastercard. Firma od pewnego czasu testuje nowe możliwości płatności. Testy są przeprowadzane we Francji i Australii.

Jak się okazuje, wykorzystywana będzie tutaj tożsamość cyfrowa. Są to dane osobiste osoby. które będą wykorzystywane podczas załatwiania spraw w urzędach czy też podczas płatności.

Źródło: techcrunch.com/

Polska jest liderem

Należy zaznaczyć, że nasz kraj jest w światowej czołówce wykorzystywania płatności bezgotówkowych.

- W przypadku tradycyjnych kart, już blisko 90 proc. transakcji nad Wisłą jest przeprowadzanych zbliżeniowo. To pokazuje, że łatwo adaptujemy rozwiązania, zbliżające nas do kolejnych etapów innowacji w płatnościach jak i weryfikacji tożsamości – podkreślił dyrektor generalny Mastercard Europe na Polskę, Słowację i Czechy, Bartosz Ciołkowski.

Czy zatem wszystko wskazuje na to, że już niebawem czeka nas ogromna rewolucja, a płatności gotówkowe zostaną całkowicie wyeliminowane?

Źródło: fintek.pl/

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… WAŻNA DECYZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA. DONIESIENIA NA TEMAT LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCI JEDNEGO Z LEKÓW OKAZAŁY SIĘ FAŁSZYWE