Myśl pozytywnie – każdy z nas, choć raz w życiu słyszał to zdanie. O pozytywnym wpływie myśli na życie człowieka, mówi się coraz częściej. Myśli, które niosą za sobą pozytywną wibrację, potrafią zdziałać cuda. Jak się okazuje, mogą także leczyć.

Badaniem nad wpływami myśli na ludzki organizm zajął się amerykański genetyk - Bruce Lipton. Zdaniem naukowca, myśli mają moc, która potrafi nie tylko leczyć, ale także trwale zmieniać nasz kod genetyczny. Co więcej, Lipton przyrównywał człowieka do bio-robora, który pracuje zgonie z zapisanym w genach kodem. Jego zmiana może wpłynąć na nasze dalsze życie.

Bruce Lipton podważa także tezę niezmiennego kodu genetycznego. Obecni genetycy twierdzą, że kod genetyczny jest trwały i nie można go zmieniać.

Innego zdania jest Lipton, który zauważył, że zachowanie genów zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych.

Czy można wiec zmienić swój kod przy pomocy myśli?

Zdaniem naukowca tak. Co więcej ta metoda jest powszechnie znana i stosowana przez lekarzy. Mowa tu o efekcie placebo.

Pacjent otrzymuje tabletkę, która nie jest lekiem i ta zdaje się mu pomagać. Podobnie dzieje się w przypadku medycyny alternatywnej, wtedy, kiedy wierzymy w nadprzyrodzoną i leczniczą moc jakiejś substancji czy osoby, ta faktycznie może nas wyleczyć.

Jak stwierdza badacz, sami możemy siebie leczyć. Niestety nie każdy potrafi. Wszystko za sprawa niskiej wiary. W podświadomości nie wierzymy w to, że jesteśmy w stanie pomoc sobie przy pomocy myśli, dlatego też– tak się nie dzieje. Jeżeli tylko popracujemy nad zmianą w naszej podświadomości, będzie to możliwe.