Od kilku dni obserwujemy spadek nowych zakażeń koronawirusem w naszym kraju. To bardzo dobra wiadomość, jednak czy faktycznie możemy być pewni, że walka z wirusem została wygrana? Minister zdrowia Adam Niedzielski ma co do tego wiele wątpliwości.

Musimy być gotowi na czwartą falę?

Jak informuje portal Super Express, Adam Niedzielski był dzisiaj gościem Radia Zet. Podczas audycji szef resortu zdrowia został zapytany o to, kiedy możliwy będzie powrót do całkowitej normalności, a więc kiedy uruchomione zostaną wszystkie gałęzie handlu.

Minister zdrowia zaznaczył, że obecnie nie możemy dać ponieść się euforii i nie ma możliwości, aby nagle przywrócić całe życie do pełnej normalności. Jak zaznacza Adam Niedzielski, takie zachowanie może spowodować, że zaraz po trzeciej fali, nadejdzie czwarta fala zakażeń, a tego chcemy uniknąć.

Według informacji przekazanych przez ministra zdrowia, uruchamianie wszystkich gałęzi handlu w Polsce prawdopodobnie będzie możliwe na przełomie maja i czerwca. Na ten moment rząd prowadzi konsultacje dotyczące tego, w jakiej formie ma zostać przywrócony handel oraz usługi.

Jakie plany ma rząd?

Co więcej, Adam Niedzielski zaznaczył, że obecnie trwają także rozmowy nad tym czy znoszenie obostrzeń ma zostać przeprowadzone w trybie ogólnopolskim, czy raczej będzie się ono odbywać regionalnie. Na ten moment nie zapadła jeszcze żadna wiążąca decyzja w tej sprawie.

- Dziś i jutro będą trwały intensywne konsultacje. Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizacji jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym - zaznaczył Adam Niedzielski podczas rozmowy w programie Radia Zet.

Minister zdrowia zaznaczył także, że będą prowadzone działania, które mają na celu przywrócenie edukacji stacjonarnej jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MASZ TAKĄ MONETĘ Z PRL-U W DOMU? LEPIEJ ZAJRZEĆ NA STRYCH, BO MOŻNA DOBRZE ZAROBIĆ! OBECNIE WARTOŚĆ TO KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH. JEST RZADKA

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA WIELKIE ZMIANY. RZĄD ZAMIERZA PRZEDSTAWIĆ WAŻNĄ NOWOŚĆ. SĄ INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANÓW DOTYCZACYCH SZCZEPIEŃ

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KATE MEDIATOREM MIĘDZY BRAĆMI PO PRZYJEŹDZIE HARRY’EGO DO WIELKIEJ BRYTANII? GEST ŻONY KSIĘCIA MIAŁ WIELKIE ZNACZENIE. BYŁA PILNIE OBSERWOWANA

Z życia gwiazd: BLISCY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIERZĄ SIĘ Z WIELKIM ZAMIESZANIEM WOKÓŁ ARTYSTY. Z OKAZJI SKORZYSTALI OSZUŚCI. FANÓW PIOSENKARZA OSTRZEGA ANDRZEJ KOSMALA