Wygląda na to, że już niebawem pozmieniają się obowiązujące przepisy. Zmianą, na którą czekają niemal wszyscy, jest zdjęcie nakazu noszenia maseczek – przynajmniej na świeżym powietrzu.

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a za jakiś czas także wakacje – czy przyjdzie nam spędzić je w maseczkach? Czy rząd planuje złagodzić obowiązujące przepisy? Jest deklaracja Adama Niedzielskiego.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Onet News
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Onet News

Adam Niedzielski o łagodzeniu obostrzeń

Portal WP zwrócił uwagę na wypowiedź Adama Niedzielskiego, który przyznał, co dalej z obowiązkiem noszenia maseczek. Minister zdrowia postanowił także ujawnić, kiedy dojdzie do odmrożenia gospodarki i jakie branże skorzystają na nim jako pierwsze.

Podczas wywiadu minister wspomniał, że trwają jeszcze dyskusje, czy obostrzenia będą znoszone regionalnie, czy ogólnokrajowe – ta kwestia pozostaje na etapie ustaleń. Póki co proponuje „pójście w kierunku regionalizmu”.

Co więcej, niebawem może się okazać, że maseczki na świeżym powietrzu nie będą już wymagane. Z tego, co ujawnił Adam Niedzielski, wynika jasno – nie ma co liczyć, że uda się to przed majówką, jednak jest spora szansa, że wakacje spędzimy już nieco swobodniej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube:  Kancelaria Premiera
Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube: Kancelaria Premiera

Minister zdrowia zdradził, że rząd planuje zezwolić Polakom na chodzenie po dworze bez maseczek, jednak jeśli chodzi o termin, jest on jeszcze niepewny – jego zdaniem nastąpi to „bliżej końca maja”.

Co do reszty obostrzeń – prawdopodobnie będą znoszone „bliżej przełomu maja/czerwca”. Na pierwszy ogień pójdzie powrót uczniów klas I-III do szkół, ale rząd chce przywrócić wszystkie szkoły jeszcze przed wakacjami.

Następnie otworzy się fryzjerów i branżę beauty, sklepy budowlane oraz galerie. Później przyjdzie czas na hotele, a na koniec – restauracje i kluby fitness.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MASZ TAKĄ MONETĘ Z PRL-U W DOMU? LEPIEJ ZAJRZEĆ NA STRYCH, BO MOŻNA DOBRZE ZAROBIĆ! OBECNIE WARTOŚĆ TO KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH. JEST RZADKA

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA WIELKIE ZMIANY. RZĄD ZAMIERZA PRZEDSTAWIĆ WAŻNĄ NOWOŚĆ. SĄ INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANÓW DOTYCZACYCH SZCZEPIEŃ

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KATE MEDIATOREM MIĘDZY BRAĆMI PO PRZYJEŹDZIE HARRY’EGO DO WIELKIEJ BRYTANII? GEST ŻONY KSIĘCIA MIAŁ WIELKIE ZNACZENIE. BYŁA PILNIE OBSERWOWANA

Z życia gwiazd: BLISCY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIERZĄ SIĘ Z WIELKIM ZAMIESZANIEM WOKÓŁ ARTYSTY. Z OKAZJI SKORZYSTALI OSZUŚCI. FANÓW PIOSENKARZA OSTRZEGA ANDRZEJ KOSMALA