Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Choć dotychczas Polacy z reguły nie uchylali się od obowiązku noszenia maseczek, pojawia się coraz więcej głosów ze strony osób, które nie chciałyby, by nakaz obowiązywał w sezonie letnim.

Widok przechodniów w maseczkach stał się już codziennością. Towarzyszą nam one od przeszło roku. W zeszłym sezonie postanowiono jednak złagodzić ten nakaz – latem wystarczyło zakładać maseczki tylko podczas przebywania w zamkniętej przestrzeni, np. w sklepie, lub podczas przebywania w zatłoczonych miejscach na zewnątrz – wtedy, gdy niemożliwe jest trzymanie dystansu społecznego. Jak będzie teraz?

Ludzie w maseczkach/ YouTube @Polskie Radio Olsztyn
Ludzie w maseczkach/ YouTube @Polskie Radio Olsztyn

Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie maseczek

Portal WP zwraca uwagę na fakt, że nadchodzi lato. Póki co prognozy są bardzo ostrożne, jednak politycy zapowiadali już, że sytuacja w kraju powinna się normować.

Czy możemy liczyć na złagodzenie przepisów dotyczących maseczek? To pytanie nurtowało jedną z internautek, która postanowiła zadać je na Twitterze.

Osoby w maskach/Youtube @GMA
Osoby w maskach/Youtube @GMA

Użytkowniczka zwróciła się do samego ministra zdrowia. Adam Niedzielski skomentował sprawę. Czy jest na co liczyć? Jak się okazuje, bardzo możliwe. Minister przyznał bowiem, że władze zmierzają do wprowadzenia podobnych zasad, czekają jednak na moment, w którym zmniejszy się liczba zarażonych.

Obecnie wskaźnik R, czyli liczba osób, które może zainfekować jeden zarażony, wynosi 0,86. To wyraźny spadek – w marcu był on równy 1,21.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY

O tym się mówi w Polsce: TRUDNA SYTUACJA ROZEGRAŁA SIĘ PRZED JEDNYM ZE SZPITALI. KOBIETA NIE OTRZYMAŁA NIEZBĘDNEJ POMOCY. NIESTETY WSZYSTKO ZAKOŃCZYŁO SIĘ FATALNIE

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA PARKER-BOWLES PRZEGLĄDAJĄ LISTY KONDOLENCYJNE. SYN KSIĘCIA FILIPA NIE MOŻE POWSTRZYMAĆ ŁEZ WZRUSZENIA. PORUSZAJĄCY WIDOK

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”