Z pandemią koronawirusa borykamy się już od ponad roku. Nie da się nie zauważyć, że cała sytuacja bardzo mocno odbiła się na właścicielach wielu firm, w tym także osób prowadzących lokale gastronomiczne. Rząd chce pomóc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji i w tym celu w życie ma wejść bon gastronomiczny.

Nadzieja dla restauratorów?

Obecnie restauracje oraz kawiarnie mogą działać tylko i wyłącznie w opcji na wynos. Jedzenie nie może być spożywane na miejscu. I mimo, że taki sposób w jakiś sposób pomaga przetrwać lokalom gastronomicznym to nie rozwiązuje on do końca całej sytuacji.

Jak informuje portal Biznes Info, już niebawem ma wejść w życie bon gastronomiczny. Jak zaznacza Olga Semeniuk, obecnie trwają rozmowy nad tym, kiedy konkretnie bon taki będzie dostępny.

Kiedy bon wejdzie w życie?

Temat bonu gastronomicznego pojawia się w rządzie już od pewnego czasu. Na początku tego miesiąca mówił o nim premier Mateusz Morawiecki. Polityk nie podał jednak dokładnych szczegółów dotyczących tego, jak bon miałby działać i jaka będzie jego kwota.

Więcej informacji na ten temat wyjawił natomiast Paweł Borys – prezes PFR podczas rozmowy w „Studio Biznes”. Jak zaznaczył polityk bon ten swego rodzaju umową pomiędzy pracodawcą, a wybranym lokalem gastronomicznym.

Na podstawie bonu pracodawca będzie mógł składać u restauratora zamówienia na posiłki dla pracowników swojej firmy. Co ważne, od takich wydatków do kwoty 400 złotych nie będzie obowiązku odprowadzania podatku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OGROMNA METAMORFOZA ADAMA MAŁYSZA. SKOCZEK PRZEZ WIELE LAT NIE CZUŁ SIĘ KOMFROTOWO. O CO DOKŁADNIE CHODZIŁO

O tym się mówi w Polsce: ZAPADŁA WIĄŻĄCA DECYZJA W SPRAWIE ZJAZDU MOTOCYKLOWEGO NA JASNEJ GÓRZE. CZY JEGO UCZESTNICY ZOSTANĄ POCIĄGNIĘCI DO ODPOWIEDZIALNOŚCI

O tym się mówi na świecie: KURIOZALNA SYTUACJA PODCZAS MSZY W JEDNEJ Z PARAFII. BISKUP I WIERNI NIE WIERZYLI WŁASNYM USZOM! KSIĄDZ POSTANOWIŁ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ. CHODZI O KOBIETĘ

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”