Obostrzenia, które obowiązują obecnie, mają pozostać z nami do 18 kwietnia. Nie spodziewano się większych zmian – według przecieków większość zasad miała zostać przedłużona.

Teraz to już pewne – wiadomo, jak zadecydował rząd. Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił nowe obostrzenia.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Onet News
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Onet News

Jakie obostrzenia będą obowiązywać po 18 kwietnia?

Decyzje rządzących podsumował portal Goniec. Okazuje się, że zamknięta pozostanie większość miejsc, które nie funkcjonują już od jakiegoś czasu, od zaostrzenia zasad. Jednak rząd postanowił poluzować niektóre z nich.

Przemysław Czarnek podkreślał, że przedszkola i żłobki powinny wrócić już od poniedziałku. Jednak do poluzowania obostrzeń należy wziąć pod uwagę postępy w programie szczepień, ilość zajętych łóżek covidowych i spadek liczby zarażonych, widocznej w raportach dobowych.

Póki co Adam Niedzielski ogłosił, co nas czeka po 18 kwietnia. Większość obostrzeń zostanie przedłużona do 25 kwietnia. Jakie są zatem zmiany? Od 19 kwietnia będzie można uprawiać sport na otwartym powietrzu, a najmłodsi pójdą do żłobków i przedszkoli.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube TVP Info
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube TVP Info

Ze względu na długi weekend majowy rząd zdecydował na kontynuację zawieszenia działalności hoteli oraz obiektów noclegowych co najmniej do 3 maja. Reszta obostrzeń nie ulega zmianom.

Co o tym sądzicie? Czy rząd podejmuje dobre decyzje?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZĘŚĆ ZASAD NOWEGO PROGRAMU RZĄDU, CZYLI NOWY ŁAD WYSZŁY NA JAW! CZY 500 PLUS PRZEJDZIE DO HISTORII? WIADOMO, CO BĘDZIE ZE ŚWIADCZENIEM

O tym się mówi w Polsce: OPŁATA ZA CHRZEST TO NIE ZAWSZE „CO ŁASKA”. W WIELU PARAFIACH W POLSCE KSIĘŻA USTALILI CENNIKI. CO NA TO PAPIEŻ? MOWA NAWET O 500 ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ FILIP WYRAZIŁ NIETYPOWĄ OPINIĘ NA TEMAT NADNATURALNYCH ZJAWISK. CZY MĄŻ ELŻBIETY II WIERZYŁ W REINKARNACJĘ? MIAŁ PRZEWIDZIEĆ PRZYSZŁOŚĆ

Z życia gwiazd: POTĘŻNA WPADKA MAGDY GESSLER MOGŁA ZAKOŃCZYĆ SIĘ WIELKĄ KOMPROMITACJĄ I TO NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ! CO ZROBIŁA GWIAZDA TVN? URATOWAŁ JĄ KELNER