Niestety, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju uległa jakiejkolwiek poprawie. Z dnia na dzień otrzymuje informacje o ogromnej liczbie nowych przypadków zakażeń. Dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało, że znów odnotowano ponad 35 tysięcy pozytywnych testów na koronawirusa. Sytuacja jest po prostu tragiczna.

Sytuacja nie napawa optymizmem

Jak jednak doskonale wiemy, mimo bardzo poważnej sytuacji związanej między innymi z brakiem personelu medycznego, wiele osób nie stosuje się do wprowadzonych obostrzeń i niezbyt przywiązuje wagę do tego, czym może skończyć się zakażeniem koronawirusem.

Szczególnie mocno było to widać wczoraj, kiedy po raz pierwszy od dłuższego czasu pogoda zachęcała do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak informuje portal Super Express na warszawskich Bulwarach Wiślanych odbyło się z tej okazji tzw. „koronaparty”, które zgromadziło ogromne ilości młodych osób.

Głos na temat lekkomyślności szczególnie młodych osób zabrał gość „Sedna Sprawy” lekarz Konstanty Szułdrzyński. Podczas wywiadu w Radiu Plus wyraził swoje zaniepokojenie postępowaniem młodych osób. W rozmowie padły mocne słowa.

Lekarz nie przebierał w słowach

- Gdyby to było tak, że wirus zabijałby tylko tych, którzy są mało rozsądni to być może z punktu widzenia biologicznego miałoby to sens. Niestety wirus zabija najsłabszych, tych mało rozsądnych traktuje jako nosicieli, a trafia w osoby słabsze i ostatecznie to je zabija. Niekoniecznie giną ci, którzy się najmniej rozsądnie zachowują, czego z punktu widzenia ewolucyjnego bardzo żałuję – powiedział lekarz podczas wywiadu.

Co więcej, medyk zaznaczył także, że do szpitala trafiają także osoby zaszczepione, jednak jest to niewielki odsetek, a w ich przypadku choroba ma raczej łagodny przebieg.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRZYSZTOF KRAWCZYK CZUJE SIĘ ZUPEŁNIE INACZEJ NIŻ MÓWIĄ MEDIA? ŻONA GWIAZDORA WYJAWIŁA PRAWDĘ O STANIE ZDROWIA MĘŻA. WIADOMO JUŻ, CO DOLEGA MUZYKOWI

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI MA PLANY WOBEC POLSKICH KOBIET? PREZES PIS ZDRADZIŁ WSZYSTKO NA WIZJI! DEKLARACJA POLITYKA NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI JEST PORUSZAJĄCA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZORIENTOWAŁA SIĘ, ŻE SZNUREK NA KLAMCE AUTA NIE ZNALAZŁ SIĘ TAM BEZ POWODU. JEJ PRZERAŻENIE OKAZAŁO SIĘ SŁUSZNE

Z życia gwiazd: MAGDA GESSLER POPEŁNIŁA WPADKĘ PODCZAS NAGRYWANIA „KUCHENNYCH REWOLUCJI”. TEGO W TELEWIZJI NIE ZOBACZYMY! W SIECI ZNALAZŁO SIĘ NAGRANIE Z TELEFONU