Od pewnego czasu sytuacja w Polsce wymyka się spod kontroli. Trzecia fala koronawirusa uderzyła z większą siłą niż się spodziewano i póki co nie zamierza się zatrzymywać. To ogromne wyzwanie dla polskiej służby zdrowia, która, jak alarmują już nie tylko medycy, ale i władze, jest na skraju załamania (a zdaniem jej pracowników już tę granicę przekroczyła).

W związku ze zbliżającymi się świętami i pogarszającą się sytuacją w kraju trwają dyskusje nad wprowadzeniem dodatkowych rozwiązań czy obostrzeń. Temat skomentował prof. Horban.

Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv
Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv

Kościoły z dodatkowymi obostrzeniami?

Portal Goniec przytoczył wypowiedź prof. Andrzeja Horbana, który jest konsultantem premiera ds. chorób zakaźnych. Ujawnił, że decyzje o dodatkowych obostrzeniach mogą zapaść nawet dziś.

Prof. Horban mówił m.in. o dodatkowych zasadach bezpieczeństwa w kościele – zauważył, że może dobrym krokiem byłoby wprowadzenie limitu 5 osób w świątyni, a władze „o tym myślą”. Rozważa się wszelkie rozwiązania.

Wielkanoc / YouTube:  Ryszard Jabłoński
Wielkanoc / YouTube: Ryszard Jabłoński

Ekspert dodał, że „dziś mogą zapaść decyzje”. Zdaniem prof. Andrzeja Horbana powinno się nie tylko zmienić zasady w kościołach, ale i wprowadzić godzinę policyjną oraz ograniczenia w przemieszczaniu się – szczególnie tam, gdzie pandemia najbardziej daje się we znaki.

Zauważył, że pierwszym regionem, w którym powinno się zastosować to rozwiązanie, jest Śląsk – to tam jest tak źle, że pacjenci są relokowani do szpitali w innych częściach kraju.

Co o tym sądzicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRZYSZTOF KRAWCZYK CZUJE SIĘ ZUPEŁNIE INACZEJ NIŻ MÓWIĄ MEDIA? ŻONA GWIAZDORA WYJAWIŁA PRAWDĘ O STANIE ZDROWIA MĘŻA. WIADOMO JUŻ, CO DOLEGA MUZYKOWI

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI MA PLANY WOBEC POLSKICH KOBIET? PREZES PIS ZDRADZIŁ WSZYSTKO NA WIZJI! DEKLARACJA POLITYKA NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI JEST PORUSZAJĄCA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZORIENTOWAŁA SIĘ, ŻE SZNUREK NA KLAMCE AUTA NIE ZNALAZŁ SIĘ TAM BEZ POWODU. JEJ PRZERAŻENIE OKAZAŁO SIĘ SŁUSZNE

Z życia gwiazd: MAGDA GESSLER POPEŁNIŁA WPADKĘ PODCZAS NAGRYWANIA „KUCHENNYCH REWOLUCJI”. TEGO W TELEWIZJI NIE ZOBACZYMY! W SIECI ZNALAZŁO SIĘ NAGRANIE Z TELEFONU