Pandemia koronawirusa w Polsce trwa już od ponad roku, a obecnie odnotowuje się coraz więcej przypadków zarażeń. Specjaliści nie mają wątpliwości – jesteśmy w samym środku trzeciej fali.

Polacy rozgoryczeni są nowymi obostrzeniami, jednocześnie jednak mają świadomość, że potrzebne jest zdecydowane działanie. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia, które choć dają się we znaki, przynajmniej częściowo wydają się być zasadne.

Andrzej Horban. Źródło: Youtube MedExpress TV
Andrzej Horban. Źródło: Youtube MedExpress TV

Prof. Andrzej Horban o sytuacji w Polsce

Super Express cytuje słowa prof. Andrzeja Horbana, doradcy premiera do spraw związanych z koronawirusem, który wypowiedział się na temat pandemii. Wyjaśnił, na jakim etapie pandemii znajdujemy się obecnie.

Ekspert już od jakiegoś czasu wyraźnie zaznacza, że sytuacja w kraju nie napawa optymizmem. Tym razem wypowiedział się na temat tego, jak wygląda to obecnie. Przyznał, że analizy, czy można było wykonać inne posunięcia, by uniknąć obecnej sytuacji, nastąpią za jakiś czas.

Wyznał, że władze starają się działać jak najlepiej, „zgodnie z najlepszą wiedzą”. Wyjaśnił, że na rząd spadła krytyka za wpuszczenie Polaków z Wielkiej Brytanii do kraju, jednak zauważył, że jeszcze gorzej byłoby, gdyby zostali oni poza granicami.

Andrzej Horban. Źródło: Youtube KGHM Polska Miedź S.A.
Andrzej Horban. Źródło: Youtube KGHM Polska Miedź S.A.

Dodał, że powinno się wprowadzić lockdown i godzinę policyjną, jednak przyznał, że byłoby to trudne, gdyż wiele osób jeszcze bardziej by się zbuntowało. Zastanawiał się także, kto mógłby wprowadzić godzinę policyjną w Polsce.

Tłumaczył także, że „trzy dni z rzędu po 30 tys. [zarażeń – przyp. red.] i system staje się niewydolny”. Alarmuje, że Polska jest blisko granicy „epidemii nadzwyczajnej” i może zamienić się w katastrofalną, dodając, że „trwa wyścig z czasem”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CO DZIEJE SIĘ Z KINGĄ DUDĄ? CÓRKA PREZYDENTA NIEBAWEM ROZPOCZNIE NOWY ETAP W ŻYCIU. BLISCY UJAWNILI, JAKA JEST NAPRAWDĘ

O tym się mówi w Polsce: ZAMKNIĘTE PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI. CO Z ZASIŁKIEM OPIEKUŃCZYM? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi na świecie: WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA Z PAŁACU BUCKINGHAM UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE. MEGHAN MARKLE WYZNAŁA CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT JEJ RELACJI Z KSIĘŻNĄ KATE

Z życia gwiazd: WPADKA ANNY POPEK W PROGRAMIE NA ŻYWO. PREZENTERKA POWIEDZIAŁA COŚ, NA CO INTERNAUCI BŁYSKAWICZNIE ZWRÓCILI UWAGĘ. CZY ZAPRZECZYŁA SAMA SOBIE