Jak podaje portal "Lelum", ostatnie tygodnie przynoszą dużą liczbę dziennych zakażeń, a także wprowadzanie kolejnych restrykcji, które mają ograniczyć transmisję wirusa. O kolejnych obostrzeniach mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zapewnił, że sytuacja jest przez cały czas dokładnie monitorowana.

Kolejne obostrzenia

Restrykcje wprowadzane w związku z epidemią koronawirusa są jednym z najczęściej poruszanych przez społeczeństwo i media tematów. Dotyczy to zarówno restrykcji wprowadzonych, jak i rozważanych przez władze na kolejnych etapach pandemii koronawirusa. Sytuacja epidemiczna zdaje się stopniowo stabilizować, choć na wysokim poziomie ponad 20 tys. dziennych zakażeń.

Choć dane z ostatnich dni wykazują spadek, za wcześnie jeszcze na optymizm. Jak wskazuje cytowany przez "Lelum" epidemiolog Włodzimierz Gut, kluczowe będą wyniki podane w piątkowe przedpołudnie. O wprowadzeniu kolejnych obostrzeń mówił również szf KPRM, Michał Dworczyk, który podkreślił, że kluczowe znaczenie ma przestrzeganie wszystkich restrykcji.

Dworczyk mówił między innymi, że na bieżąco rząd śledzi, w jaki sposób wprowadzone do tej pory obostrzenia wpływają na rozwój epidemii, czy okazują się wystarczające, czy może konieczne jest zastsowanie jeszcze bardziej restrykcyjnych ograniczeń.

YouTube

Szef KPRM-u przyznał, że nie ma informacji na ten moment, żeby prowadzono w rządzie dyskusje o wprowadzeniu jakiś zasadniczych zmian. Podkreślił, że wszyscy starają się, żeby wprowadzone do tej pory obostrzenia były respektowane w jak największym stopniu.

Spodziewacie się, że najbliższe godziny jednak przyniosą kolejne obostrzenia?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia o koronawirusie. Przeprowadzone przez specjalistów badania mogą mocno zdziwić. Chodzi o noszenie maseczek ochronnych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski potwierdza domysły wielu Polaków. Przyznaje, że jest przerażony. Czy premier Morawiecki wie więcej, niż mówi

O tym się mówi: Jest prognoza pogody na weekend. Czy jest szansa na wyższe temperatury i przejaśnienia. Meteorolodzy podają odpowiedzieć