Nie da się ukryć, że wszyscy mieliśmy nadzieję, że najgorsze jest już za nami. Jednak trzecia fala pandemii to już fakt. Sytuacja w szpitalach w całej Polsce jest bardzo trudna, a ochrona zdrowia jest na wyczerpaniu. Lekarze oraz pozostali medycy nieustannie informują jak wygląda sytuacja w wielu placówkach.

Poruszająca fotografia!

Jak informuje portal Fakt, wczoraj na swoim Twitterze post na temat sytuacji w jednym z warszawskich szpitali zamieścił znany aktywista – Jan Śpiewak. Na zdjęciu widać dokładnie, jak jeden z pacjentów oczekuje na przyjęcie na oddział, podczas gdy w tym samym czasie, ze szpitala wynoszona jest trumna z ciałem.

- Tak wygląda sytuacja w polskich szpitalach. Trzeba czekać na przyjęcie aż ktoś umrze. Zdjęcie dostałem od Tomka - ratownika z Warszawy. Uważajcie na siebie. Przetrwamy pandemię a jak już wszystko się skończy trzeba ten system naprawić. To nigdy więcej nie może tak wyglądać – brzmi wpis Jana Śpiewaka.

Sytuacja jest bardzo trudna

Niestety, liczby mówią same za siebie. Od początku pandemii do dziś z powodu koronawirusa zmarło około 52 tysiące osób, natomiast zakażeniu uległo ponad 2 miliony Polaków. Obecnie wprowadzone zostały nowe obostrzenia, których celem jest zahamowanie rozwoju pandemii. Liczymy również na to, że trwające szczepienia znacząco poprawią sytuację.

Medycy apelują do Polaków o rozsądek w związku ze zbliżającymi się świętami. Nie spotykajmy się w dużych gronach, spędźmy święta w rodzinnej, domowej atmosferze wśród najbliższych nam osób. Ograniczmy także podróżowanie.