Według informacji przekazanych przez serwis Super Express, już niebawem, bowiem 1 kwietnia w stolicy obowiązywać zaczną nowe opłaty za wywóz śmieci. Okazuje się, że będą to dość spore zmiany, na które Warszawiacy nie byli do końca gotowi!

Mieszkańcy są oburzeni!

Warszawski ratusz zadecydował, że opłaty za wywóz odpadów będą naliczane zgodnie z ilością zużytej w gospodarstwie wody. Według rządzących jest to sprawiedliwe wyliczenie, jednak mieszkańcy są innego zdania.

Swoim oburzeniem Warszawiacy podzielili się w sieci, między innymi na facebookowej grupie mieszkańców Ursynowa. Jedna z mieszkanek dzielnicy zaznaczyła, że od pierwszego kwietnia za wywóz śmieci za dwie osoby zapłaci ponad 200 złotych!

Pierwsza opłata za odpady, którą trzeba będzie uregulować już w kwietniu będzie rozliczona na podstawie średniego wskazania liczników, co do zużycia wody za ostatnie pół roku. Osoby mieszkające w blokach będą, tak jak do dziś, uiszczać odpowiednią opłatę zarządcy bloku, natomiast mieszkańcy domów jednorodzinnych będą zobowiązani do wpłat na odpowiednie konto.

Ogromne stawki!

- Za taką cenę powinni odbierać bezpośrednio spod drzwi mieszkania, tak jak np. w Hiszpanii. Teraz to się zupełnie nie będzie opłacało segregowanie;

Teraz to bardziej się opłaca kupić zgrzewkę wody w plastikowej butelce, bo filtrowanie wychodzi drożej – komentowali mieszkańcy Ursynowa.

Jak zaznaczył wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski, od kwietnia opłata za wywóz śmieci będzie liczona według wzoru 12,73 zł x 1 m3. Według rządzących jest to najbardziej sprawiedliwe, jak do tej pory, naliczanie należności za odpady.