Nowy system segregacji śmieci już niebawem będzie obowiązywał w całej Polsce. Okazuje się, że może on być zadowalający dla wielu Polaków. Co dokładnie zakłada?

Polaków czekają spore zmiany w segregacji śmieci

Segregacja śmieci przejdzie sporą rewolucję. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada spore zmiany, które już za niedługo będą obowiązywać w Polsce.

Okazuje się, że zamiast pięciu frakcji Polacy będę musieli składować odpady zaledwie w trzech. Resort klimatu i środowiska chce ponownie znowelizował ustawę śmieciową.

Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com
Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com
Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com

Obecnie obejmuje segregacja odpadów komunalnych podzielona na pięć frakcji – metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bioodpady i odpady zmieszane. Owa zmiana miała już do 6 września 2020 roku obowiązywać w całej Polsce. Jednak wiele gmin nie zdążyło wprowadzić owych zmian i władze przesunęły termin rewolucji do końca 2020 roku.

Kolejna rewolucja w segregacji śmieci

Jak zapowiada Ministerstwo Środowiska i Klimatu, czeka nas kolejna nowelizacja ustawy śmieciowej. Resort zaproponował, by samorządy regulowały we własnym zakresie szczegóły składowania odpadów.

Ponadto resort chce wdrożyć pomysł, by mieszkańcy bloków indywidualnie odpowiadały za rozliczenie wywozu odpadów. W tym przypadku skończy się solidarne ponoszenie kary przez cały blok za nieprawidłowe składowanie śmieci przez jedno gospodarstwo.

Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com
Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com
Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com

Ministerstwo Środowiska i Klimatu planuje również zwiększyć wysokość świadczenia za wywóz śmieci ze sklepów, biurowców czy restauracji. Ponadto zwiększą się również kary za śmiecenie.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO