Kilka razy do tej pory mieliśmy już nadzieję, że pandemia koronawirusa została pokonana. Niestety, z każdym falą odnotowujemy większy przyrost zakażeń. Jednak dziś został pobity kolejny, niechlubny rekord.

Sytuacja jest bardzo poważna

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, dziś odnotowaliśmy 35 143 przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażeń pochodzi z województwa mazowieckiego – 5264, śląskiego – 5095 oraz wielkopolskiego (4141). Co więcej, z powodu koronawirusa zmarły kolejne 443 osoby.

Według informacji podanych przez ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego, sytuacja jest bardzo trudna i jak zaznaczył szef resortu, nie ma obecnie czasu na powolne analizowanie sytuacji, trzeba działać szybko i sprawnie, aby jak najskuteczniej ochronić pacjentów.

Najważniejsza jest współpraca

- Dynamika rozwoju sytuacji na Śląsku i w Wielkopolsce powoduje, że w ciągu niecałych dwóch tygodni te dwa regiony z sytuacji średniej w przekroju całego kraju stały się regionami, gdzie ta liczba zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców jest w tej chwili największa – wskazał Adam Niedzielski.

Co więcej, szef resortu zdrowia zaznaczył, że obecnie bardzo ważna jest praca pomiędzy wojewodami oraz władzami poszczególnych szpitali. Zadaniem wojewodów jest bowiem zapewnienie łóżek dla szpitali, a także zarządzenie personelem medycznym.

Tylko pełna współpraca pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi w walkę z pandemią może zapewnić nam sukces. Jednak nie da się ukryć, że obecnie przed nami jeszcze długa droga, zanim wrócimy do normalności.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELKANOC ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI. W JAKIE POTRAWY BĘDZIEMY MOGLI ZAOPATRZYĆ SIĘ U MAGDY GESSLER I ILE ZA NIE ZAPŁACIMY

O tym się mówi w Polsce: ZAMKNIĘTE PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI. CO Z ZASIŁKIEM OPIEKUŃCZYM? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi na świecie: JAK PO LATACH WYGLĄDA MIEJSCE SPOCZYNKU ZNANEJ ARTYSTKI? CZY FANI PAMIĘTAJĄ JESZCZE O VIOLETCIE VILLAS

Z życia gwiazd: WPADKA ANNY POPEK W PROGRAMIE NA ŻYWO. PREZENTERKA POWIEDZIAŁA COŚ, NA CO INTERNAUCI BŁYSKAWICZNIE ZWRÓCILI UWAGĘ. CZY ZAPRZECZYŁA SAMA SOBIE