Od pewnego czasu nieustannie obserwujemy wzrost przypadków zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Sytuacja robi się bardzo poważna, czego nie ukrywa sam minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pandemia przybiera na sile!

Jak informuje portal Fakt, dziś minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki gościli w szpitalu tymczasowym w Radomiu, który został uruchomiony 20 marca. Podczas wizyty zorganizowana została konferencja prasowa.

Podczas rozmowy z przedstawicielami mediów, premier Mateusz Morawiecki przyznał, że mutacja koronawirusa pochodząca z Wielkiej Brytanii obecnie zaczyna dominować wśród zakażeń i staje się coraz bardziej niebezpieczna.

- A to oznacza wyższą zarażalność, wyższy stopień transmisji wirusa z człowieka na człowieka i niestety podniesiony poziom śmiertelności, czyli najgorszej rzeczy, która może nas spotkać – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Tak źle nie było od dawna!

Co więcej, minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że na ten moment, według informacji udzielonych przez sanepid, ponad 50% wszystkich zakażeń pochodzi z zakładów pracy. Szef resortu zdrowia zwrócił się do pracodawców, aby wdrożyli pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Sytuacja jest bardzo poważna, na co wskazuje między innymi fakt, że obecnie zajętych jest najwięcej łóżek od początku pandemii koronawirusa. Obecnie hospitalizowanych jest ponad 4 tysiące osób. Jak zaznacza minister zdrowia, decydujące o rozwoju trzeciej fali pandemii będą najbliższe 2 – 3 tygodnie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLICJA WYSZŁA Z WAŻNYM OSTRZEŻENIEM DLA MILIONÓW POLAKÓW. NA BACZNOŚCI MUSZĄ SIĘ MIEĆ OSOBY, KTÓRE NIE PRZESTRZEGAJĄ OBOSTRZEŃ. POSYPIĄ SIĘ MANDATY

O tym się mówi w Polsce: POLSKI EPISKOPAT ZDECYDOWAŁ SIĘ NA WAŻNY KOMUNIKAT DLA MILIONÓW POLAKÓW. TO POKŁOSIE KONFERENCJI MINISTRA ZDROWIA. WIELE OSÓB WYRAŻA SPRZECIW

O tym się mówi na świecie: PREZYDENT JOE BIDEN W PRZESZŁOŚCI MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NIEWYOBRAŻALNIE TRUDNĄ SYTUACJĄ. STRATA BYŁA OGROMNIE BOLESNA. JEGO HISTORIA PORUSZA DO GŁĘBI

Z życia gwiazd: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA MA WIELKĄ SŁABOŚĆ, KTÓRA SPORO KOSZTUJE POLSKICH PODATNIKÓW! CHODZI O RODZINNE MIASTO GŁOWY PAŃSTWA. TO OGROMNE SUMY