Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Nie da się ukryć, że wiele osób obawia się o to, jak będą wyglądać tegoroczne święta i czy istnieje nadzieja na spędzenie ich w rodzinnym gronie.

Trzecia fala stała się faktem

Pandemia koronawirusa przybiera na sile i nieustannie obserwujemy wzrost dobowych przypadków zakażeń koronawirusem. Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski wprowadził kolejne obostrzenia, które tym razem obejmą już cały kraj, a nie poszczególne województwa.

Przypomnijmy, że od 20 marca zamknięte zostaną ponownie miejsca rozrywki oraz kultury takie jak kina, muzea czy galerie sztuki. Nie będą funkcjonować także obiekty sportowe i baseny, a galerie znów działać będą w dużym ograniczeniu.

Co ze świętami?

Nadal nie wiemy jednak, jak dokładnie wyglądać będzie Wielkanoc. Dzisiaj gościem programu „Tłit” Wirtualnej Polski był Bolesław Piecha – były wiceminister zdrowia. Polityk wyraził swoją obawę co do tego, że święta wielkanocne, tak jak w ubiegłym roku, będziemy musieli spędzić w bardzo okrojonym gronie najbliższych nam osób.

Bolesław Piecha został także zapytany o to, czy istnieje realna możliwość wprowadzenia zakazu przemieszczania się na czas pandemii. Tutaj stwierdził jednak, że nie ma podstaw do obaw na temat wprowadzenia takich regulacji.

- Ten zakaz raczej nie będzie zastosowany, to drakońskie rozwiązanie – zaznaczył polityk.

Były minister zdrowia podczas rozmowy zaapelował jednak o to, aby mocno ograniczyć przemieszczanie się, a także rozważyć jak najszybsze poddanie się szczepieniom, które pozwolą nam wrócić do normalności i pokonać pandemię.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEDOPUSZCZALNE ZACHOWANIE JEDNEJ Z KOBIET PODCZAS NABOŻEŃSTWA. WIERNI SĄ OBURZENI. CO TAKIEGO WYDARZYŁO SIĘ W ŚWIĄTYNI

O tym się mówi w Polsce: JACEK KURSKI POSTANOWIŁ PÓJŚĆ DO SĄDU W OBRONIE ŻONY? PREZES TVP NIE MOŻE JUŻ ZNIEŚĆ KOMENTARZY DOTYCZĄCYCH EUROWIZJI. CHODZI O RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO

O tym się mówi na świecie: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE PRZEBIERA W SŁOWACH I UJAWNIA, DO CZEGO DOCHODZI W POLSCE. POWAŻNY APEL WHO. NORMY PRZEKROCZONE NAWET OŚMIOKROTNIE

Z życia gwiazd: DANIEL MARTYNIUK PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ SWOIM ZACHOWANIEM I MUSIAŁ ZJAWIĆ SIĘ W SĄDZIE. PRZYZNAŁ, ILE ZARABIA. TA KWOTA MOŻE ZADZIWIĆ KAŻDEGO