Każda osoba, która w tym roku otrzymała już rachunek za prąd nie miała powodów do radości. Ceny energii elektrycznej mocno skoczyły w górę, a wszystko to za sprawą opłaty mocowej, która weszła w życie od stycznia tego roku. Zadaniem tej opłaty jest wsparcie powstających elektrowni konwencjonalnych oraz istniejących już od dawna elektrowni węglowych.

Rachunki za prąd mocno wzrosły!

Jak jednak informuje portal Money, specjalista z portalu Wysokie Napięcie, Bartłomiej Derski zaznaczył, że powodem wzrostu cen za energię jest nie tylko opłata mocowa, ale także mroźna zima. Z uwagi na to, że temperatura nadal daleka jest od wiosennej, na wyższe rachunki musimy też przygotować się w przyszłym roku.

Dziennikarzom portalu Fakt udało się natomiast dotrzeć do rządowych analiz, które opierają się na danych uzyskanych z rządowego Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBIZE). Według tych analiz już za cztery lata rachunki za prąd mogą być wyższe nawet o 256 zł! To ogromna kwota.

Ogromne podwyżki!

Okazuje się jednak, że to nie koniec podwyżek. Już w 2030 złotych rachunki za energię elektryczną mogą osiągnąć faktycznie niesamowicie wysokie kwoty, bowiem można spodziewać się podwyżek w okolicach nawet 700 zł, w porównaniu do obecnych cen prądu. Powodem takich wzrostów cen jest konieczność wykupienia prawa do emisji dwutlenku węgla, do których zobowiązane zostaną elektrownie, jednak zapłaci za to społeczeństwo.

- Bez twardej reformy systemu unijnego i nieobarczania Polski karami za to, że mamy węgiel, miliony Polaków czeka ubóstwo energetyczne, szczególnie dotyczy to mieszkańców wsi i małych miasteczek. Niestety, energia elektryczna i ogrzewanie dla wielu stanie luksusem – zaznaczył Janusz Kowalski, polityk Solidarnej Polski.

Co więcej, premier Mateusz Morawiecki może negocjować z Unią Europejską w sprawie podwyżek cen prądu. W życie mają wejść także rekompensaty dla Polaków, których najmocniej dotkną podwyżki energii elektrycznej. Jednak na ten moment nie są znane szczegóły w tej sprawie.

Ogromne podwyżki! / YouTube
Ogromne podwyżki! / YouTube

Jak informował portal "Życie": JUŻ W PRZYSZŁYM MIESIĄCU EMERYCI BĘDĄ MIEĆ POWODY DO RADOŚCI! SZYKUJĄ SIĘ REKORDOWO WYSOKIE PRZELEWY OD ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Przypomnij sobie: NAJNOWSZY WPIS DOROTY BREJZY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ROBI PRAWDZIWY SZAŁ. INTERNAUCI NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU. CHODZI O POWÓD ROZWODU

Portal "Życie" pisał również: WOKALISTA ZESPOŁU BAYER FULL POCZUŁ SIĘ URAŻONY! SŁAWOMIR ŚWIERZYŃSKI POSTANOWIŁ PUBLICZNIE WYJAŚNIĆ KILKA SPRAW

Pisaliśmy również o: NIEZNANE DOTYCHCZAS FAKTY DOTYCZĄCE SPOTKANIA ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO I JANA PAWŁA II WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ