Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na wprowadzenie ogromnych zmian. Wchodzą one w życie już dziś, 8 stycznia. Czy ułatwią nam życie i ograniczą produkcję zbędnych papierów?

Ogromne zmiany!

- E-skierowanie umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od momentu wystawienia skierowania do momentu realizacji – wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia.

Co więcej, Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że skierowania elektroniczne znacząco wpłyną na czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Jak się okazuje, na skierowaniu lekarz będzie wpisywał tylko rodzaj badania na jakie nas kieruje. Okazuje się jednak, że korzyści z elektronicznych skierowań jest jeszcze więcej.

Aby otrzymać e – skierowanie w formie SMS-a lub maila konieczne jest aktywowanie swoje konta na stronie pacjent.gov.pl. To tam zgromadzone zostaną wszystkie nasz skierowania. Jeśli jednak tego nie zrobimy to lekarz wydrukuje nam wystawione e-skierowanie i przekaże je w formie papierowej.

Jakie są plusy takiej rewolucji?

Co zyskamy poprzez wprowadzenie e-skierowania? Przede wszystkim nie będziemy zmuszeni do osobistego stawiennictwa w danej placówce, w celu rejestracji na dane badanie. Jeśli będziemy chcieli umówić termin badania wystarczające będzie zadzwonienie do danej placówki i podanie swojego numeru PESEL oraz kodu, który otrzymamy w e-skierowaniu.

Warto także zaznaczyć, że e-skierowanie skróci czas oczekiwania do specjalisty. Jak to możliwe? Okazuje się, że po rejestracji w danej placówce skierowanie będzie przypisane do niej i pacjent nie będzie miał możliwości zapisania się do innej placówki na to samo badanie czy do tego samego specjalisty.

Jak informował portal "Życie": JEST NADZIEJA DLA POLSKIEJ GOSPODARKI? GŁÓWNY URZĄD STATYSTYCZNY OPUBLIKOWAŁ INFORMACJE DOTYCZĄCE INFLACJI. CZY CZEKAJĄ NAS PODWYŻKI

Przypomnij sobie: BYŁY PREZYDENT NASZEGO KRAJU PODZIELIŁ SIĘ SWOIMI PLANAMI NA 2021 ROK. CO TAKIEGO MA ZAMIAR ZROBIĆ ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI

Portal "Życie" pisał również: CZY PO 17 STYCZNIA WRÓCIMY DO NORMALNOŚCI? WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE RZĄD SZYKUJE DLA NAS NOWE OBOSTRZENIA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ PIOTR MULLER