Potwierdzają się doniesienia dotyczące procedury związanej z organizacją powszechnego programu szczepień przeciw COVID-19 w miastach i gminach na terenie Polski.

Jak wyjaśnia właśnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji samorządy w Polsce będą mogły spodziewać się otrzymania wynoszącej aż 80 procent rekompensaty finansowej za organizację dowozu osób niepełnosprawnych na szczepieniach w punktach szczepień.

Stało się tak za sprawą posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, na którym obie strony rozmawiały o programie powszechnych szczepień na COVID-19 w Polsce.

Jak zdradził właśnie Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji udało się ustalić, w jaki sposób osoby niepełnosprawne, które chcą się zaszczepić będą dowożone do punktów szczepień i kto za to zapłaci.

Wiadomo, jak będzie wyglądać procedura dowozu osób niepełnosprawnych do punktów szczepień na szczepienie przeciw COVID-19

Rząd oficjalnie zdecydował się na dofinansowanie samorządów w zakresie dowozu osób niepełnosprawnych na szczepienia. Mowa o rekompensacie w wysokości 80 procent średnich kosztów transportu. Ministerstwo obliczyło, że w miastach większych niż 100 tysięcy mieszkańców koszt przewozu jednej osoby to 75 złotych.

Natomiast w gminach miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich to 65 złotych, a na pozostałych terenach – 30 złotych.

Transport ma być organizowany dla osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, posiadających stosowne orzeczenie. Gminy poniżej 100 tysięcy mieszkańców będą miały prawo do dowożenia do punktów szczepień również osób mających trudności z dostępem do szczepienia, głównie seniorów.

Samorządy mają się również włączyć w akcję promocyjną szczepień na COVID-19. W urzędach wojewódzkich mają się też pojawić pełnomocnicy ds. szczepień.

Jak poinformował Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera podczas konferencji prasowej, w tej chwili zaszczepione są w Polsce 177 863 osoby.

Jak informował portal "Życie": KAMIL STOCH Z TRZECIM ZŁOTYM ORŁEM! SKOCZEK DAŁ KIBICOM OGROM RADOŚCI. WYGRAŁ TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI 20 LAT PO LEGENDARNYM ZWYCIĘSTWIE ADAMA MAŁYSZA

Przypomnij sobie: ZNANY WOKALISTA ŚWIETNIE RADZI SOBIE W SOLOWEJ KARIERZE. FANI ZACHWYCENI NAJNOWSZYM COVEREM W WYKONANIU DAWIDA NAROŻNEGO

Portal "Życie" pisał również: MARCIN DUBIENIECKI JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ CÓRKI! BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ CHWALI SIĘ W SIECI SUKCESEM SWOJEJ POCIECHY

Pisaliśmy również o: DANTEJSKIE SCENY ROZEGRAŁY SIĘ POD JEDNYM Z POLSKICH SZPITALI! STARSZA KOBIETA PRZEZ OSIEM GODZIN OCZEKIWAŁA W KARETCE NA PRZYJĘCIE DO SZPITALA