22 grudnia bieżącego roku, strażacy, funkcjonariusze kontroli zwierząt i personel ratunkowy zareagowali na zamarznięty staw w Massachusetts, aby uratować konia, który wpadł do lodowatej wody.

Ryzykowali własne życie, by uratować przerażonego konia przed utonięciem i wyziębieniem

Strażacy z Winchendon Fire Department, EMS i ratownicy nurkowi ruszyli do akcji wraz z funkcjonariuszami kontroli zwierząt i zespołem Royalston Large Animal Rescue, kiedy emerytowany koń policji stanowej Massachusetts, wpadł do lodowatego stawu, gdy załamał się pod nim lód.

Ratownicy spędzili ponad godzinę, przedzierając się przez lód, aby stworzyć ścieżkę z powrotem na brzeg dla konia, który następnie był w stanie samodzielnie wydostać się z wody. Ratunek został zarejestrowany przez emerytowanego strażaka Ricci Ruschioni, który opublikował materiał na Facebooku.

Winchendon Fire / EMS & Animal Control wraz z dużym zespołem ratownictwa zwierząt z Royalston właśnie udało się uratować emerytowanego konia Policji Państwowej z lodowatego stawu. Koń był w wodzie ponad godzinę. Trudna robota dla wszystkich.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy z gratulacjami i słowami uznania dla bohaterstwa i odwagi służb ratunkowych i innych funkcjonariuszy, którzy wytężyli wszystkie swoje siły, aby uratować końskiego seniora przed bolesną i okrutną śmiercią.

"WCVB Channel 5 Boston" opublikował 21 grudnia relację z tej brawurowej akcji na swoim kanale platformy YouTube. Wzruszająca akcja szybko obiegła internet.


WCVB Channel 5 Boston

Co o tym sądzicie? Czyż zarówno ratujący konia ludzie, jak i sam koń nie wykazali się wielką odwagą? Niesamowita była również opiekuńczość mężczyzny, który z łagodnością uspokajał końskiego staruszka głaskaniem.

O tym się mówi: Henryka Krzywonos i jej potężna emerytura. Czym się Polsce zasłużyła gdańska tramwajarka

Zerknij tutaj: Stary dowód osobisty trzymany do dziś na dnie szuflady, może okazać się cenny. Wystarczy spełnić pewien warunek

Nie przegap też i tego: Mikołaj Roznerski w zaskakującej roli. Czyjego męża zagra w serialu "Osiecka"