Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak doskonale już wiemy, szef resortu poinformował, że od 28 grudnia do 17 stycznia w naszym kraju obowiązywać będzie narodowa kwarantanna.

Po świętach zostaniemy w domach!

W tych dniach nieczynne będą galerie handlowe (za wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek). Zamknięte zostaną także stoki narciarskie, a w Sylwestra obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się od godziny 19 do 6 rano w Nowy Rok.

Jak wyjaśnił Adam Niedzielski, powodem tej decyzji jest chęć ograniczenia kontaktów społecznych, co przyczyni się na znaczne zmniejszenie możliwości rozprzestrzenienia się koronawirusa. Rząd obawia się bowiem, iż po świętach czeka nas kolejna fala zakażeń, co może zakończyć się upadkiem sektora ochrony zdrowia w naszym kraju.

Głos na temat postanowień rządu zabrał profesor Włodzimierz Gut, podczas ostatniego wywiadu, którego udzielił w stacji TVP Info. Jak wyznał specjalista, takie kroki rządu są podyktowane tym, że Polacy nie stosują się do zaleceń, przez co spadek liczby nowych zakażeń od pewnego momentu zatrzymał się.

Co na ten temat sądzi specjalista?

- Przepraszam, powiem rzecz niepopularną, zadziałało cwaniactwo, czyli to, co było dopuszczone, zostało nadużyte i wykorzystane w sposób niezgodny. Służbowe pobyty, które okazywały się imprezami itd. łącznie z religią w siłowni – wyjaśnił profesor.

Co więcej profesor dodał, że rząd celowo nie wprowadził większych obostrzeń na święta, aby można było spędzić ten czas z rodziną. Jednak w takiej sytuacji w kolejnych dniach mocniejsze obostrzenia są konieczne, aby nie doszło do ponownego gwałtownego wzrostu zakażeń.

Specjalista jest także zaniepokojony sytuacją w Europie. W wielu krajach ponownie obserwuje się wzrost zakażeń. Nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy zdecydowali się natomiast na wprowadzenie całkowitego lockdownu. Jak sytuacja zakończy się u nas?

Jak informował portal "Życie": CÓRKA PREZYDENTA MOCNO ANGAŻUJE SIĘ W PRACĘ. KINGA DUDA MIAŁA OSTATNIO WAŻNE SPOTKANIE. NAD CZYM DYSKUTOWANO

Przypomnij sobie: KILKADZIESIĄT TYSIĘCY EMERYTÓW MOŻE SIĘ SPODZIEWAĆ ZASTRZYKU GOTÓWKI. BY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNEK. 11 STYCZNIA TO OSTATECZNY TERMIN

Portal "Życie" pisał również: NOWA PRZEPOWIEDNIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO ZADZIWIA! ZDANIEM JASNOWIDZA NADCHODZĄCY ROK PRZYNIESIE NIESPOTYKANE SYTUACJE. ZACZNIE SIĘ W MARCU