Jak informuje portal Lelum, już niebawem wprowadzone zostaną zmiany dotyczące funkcjonowania sklepów meblowych. Wiele osób ucieszy się z tej decyzji rządu.

Decyzja rządu była sporym zaskoczeniem

Wczoraj miała miejsce konferencja online, w której udział wziął wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii – Jarosław Gowin, a także przedstawiciele branży meblowej. Okazuje się, że zamknięcie sklepów meblowych w ostatniej chwili, wywołało sporo kontrowersji.

W ubiegłą sobotę weszła w życie jedna z ostatnich decyzji rządu jaką było zamknięcie galerii handlowych. W centrach handlowych obecnie funkcjonować mogą tylko apteki, sklepy spożywcze, drogerie oraz sklepy budowlane i miejsca świadczące usługi. Początkowo otwarte miały pozostać także sklepy meblowe, jednak w ostatniej chwili rząd zmienił decyzję, co wywołało spore oburzenie.

Jarosław Gowin obiecuje wprowadzenie zmian najszybciej jak to możliwe!

Jak się jednak okazuje, podczas wczorajszej konferencji Jarosław Gowin zapewnił, że zainterweniuje w tej sprawie i niewykluczone, że już w tym tygodniu sklepy meblowe zostaną ponownie otwarte.

— Byliśmy wcześniej w kontakcie z branżą. Zapadły takie, a nie inne decyzje. Mam nadzieję, że Rada Ministrów przychyli się do mojego wniosku, że warto tę decyzję skorygować — zaznaczył Jarosław Gowin.

Co więcej, wicepremier zaznaczył, że decyzja o zamknięciu sklepów meblowych była podyktowana rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia. Ministerstwo rozwoju na początku nie chciało, aby zablokować również tę branżę, jednak resort zdrowia wyraźnie zaznaczył, że sklepy meblowe są dość dużym zagrożeniem w kwestii rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak informował portal "Życie": DECYZJA O WPROWADZENIU LOCKDOWNU W CAŁYM KRAJU JEST NIEMAL PRZESĄDZONA? DORADCA PREMIERA ZAZNACZA, ŻE NALEŻY ZAMKNĄĆ KOŚCIOŁY

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE DONIESIENIA W SPRAWIE BENEDYKTA XVI. CZY JEGO STAN ZDROWIA SIĘ POGARSZA? SEKRETARZ EMERYTOWANEGO PAPIEŻA WYJAŚNIA

Portal "Życie" pisał również: OGROMNE ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ! ZNANA POLSKA SPORTSMENKA CHCE POWIĘKSZYĆ RODZINĘ I ZAPEWNIĆ JEJ BEZPIECZEŃSTWO