Najnowsze doniesienia wprost z Watykanu w sprawie Benedykta XVI. Czy stan zdrowia dawnej Głowy Kościoła się pogarsza? Sekretarz emerytowanego papieża wyjaśnia. Koniecznie przeczytaj!

Benedykt XVI, a właściwie Joseph Aloisius Ratzinger pełnił funkcję Głowy Kościoła Katolickiego od 19 kwietnia 2005 roku, czyli tuż po śmierci polskiego papieża, Jana Pawła II do 28 lutego 2013 roku. Od tamtej pory Benedykt XVI zyskał miano emerytowanego papieża.

Był pierwszym papieżem od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się tego tytułu, a jego decyzja wstrząsnęła niemalże całym światem.

W tym roku Joseph Ratzinger skończył 93 lata, a media donosiły, że stan zdrowia duchownego w ostatnich latach znacznie się pogorszył. Czy to prawda?

Stan zdrowia Benedykta XVI

Wierni, którym Benedykt XVI pozostał w sercach nieustannie martwią się o byłego papieża, gdyż pogarszający się stan zdrowia, jego wiek, a także trwająca na świecie epidemia koronawirusa nie budzą optymizmu.

Sekretarz emerytowanego papieża, arcybiskup Georg Gaenswein w jednym z udzielonych wywiadów przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża.

Jest kruchy fizycznie, ma bardzo słaby głos, ale umysł sprawny. Codziennie odprawia mszę, modli się, czasem przyjmuje gości, czyta, studiuje, słucha muzyki, przegląda korespondencję; oczywiście w bardzo spokojnym rytmie - poinformował arcybiskup.

Ponadto dodał, że Joseph Ratzinger regularnie spaceruje za pomocą balkonika po Ogrodach Watykańskich.