Ja podaje portal "Wirtualna Polska", epidemia koronawirusa przybiera na sile, czego dobitnym dowodem są kolejne dbowe rekordy nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Już w najbliższą sobotę 10 października cała Polska znajdzie się w żółtej strefie, a wyjątek stanowiły będą jedynie powiaty, które trafiły do strefy czerwonej. Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza, że niezbędne będzie wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Czy to oznacza zamknięcie cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych? Głos w sprawie zabrał wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin o zamknięciu cmentarzy 1 listopada

Jarosław Gowin odpowiadał na pytania dziennikarzy w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Jedno z nich dotyczyło ważnego dla wszystkich Polaków dnia Wszystkich Świętych, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych.

"Zamknięcie cmentarzy 1 listopada nie wchodzi w grę. To wielka polska tradycja" - powiedział Jarosław Gowin. Jednocześnie zaznaczył, że udając się na cmentarz będziemy najprawdopodobniej dostosować się do obowiązku zakrywania nosa i ust.

YouTube

Polska służba zdrowia

Jarosław Gowin zapewnił również w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że pomimo dużej liczby notowanych nowych zakażeń koronawirusem, polska służba zdrowia nie znajduje się na granicy swojej wydolności. Podkreślił również, że polski rząd dobrze radzi sobie z koronakryzysem.

"Polskiemu rządowi, wskazują na to wszystkie gremia międzynarodowe na czele z Komisją Europejską, udaje się wyprzedzać koronawirusa co najmniej o krok, jeżeli wziąć z jednej strony skuteczność walki o zdrowie i życie Polaków, a z drugiej strony skuteczność walki o polską gospodarkę, miejsca pracy, utrzymanie polskich firm, to chyba jesteśmy na miejscu nr 1 w Europie" - mówił w "Polsat News" Gowin.

Wicepremier zapowiedział również pomoc dla sektora turystycznego, którego dotknęły skutki pandemii koronawirusa. W ramach możliwości budżetowych rozważana będzie również pomoc dla innych branż, które faktycznie tracą na wprowadzonych obostrzeniach, co dotyczy głównie gastronomii.

YouTube

Myślicie, że takie stanowisko rządu w kontekście 1 listopada utrzyma się do Wszystkich Świętych?

To też może cię zainteresować: Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Cała Polska w żółtej strefie. Czy to wpłynie na funkcjonowanie sklepów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Obowiązkowa opłata, o której niewielu mówi. Prawie 130 złotych więcej od 2021 roku. O czym mowa

O tym się mówi: Seniorzy będą mogli liczyć na wyższą niż spodziewana waloryzację emerytur? Pojawiły się nowe wyliczenia, sensacyjne doniesienia mediów