Przypominamy, że już od jutra wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Jak będą teraz funkcjonować sklepy?

Nieustannie rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa!

Niestety, sytuacja związana z koronawirusem wymusiła na rządzie wprowadzenie nowych obostrzeń, a także rozszerzenie czerwonych stref. Wszystkie działania mają przyczynić się do zmniejszenia ilości nowych zachorowań.

Piotr Müller na swoim Twitterze przypomniał o tym, w jaki sposób już od jutra funkcjonować będą sklepy.

- Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione (podobnie jak wiosną) od powierzchni. Dla sklepów o powierzchni do 100 m2 – 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m2 – 1 osoba na 15 m2 – przekazał rzecznik rządu.

Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Jednak zmiany w zakresie funkcjonowania, które wchodzą w życie od jutra nie dotyczą tylko i wyłącznie sklepów. Zgodnie z postanowieniami rządu w strefach czerwonych zabronione jest organizowanie wesel i przyjęć rodzinnych.

Dodatkowo restauracje mogą funkcjonować tylko do godziny 21, potem mogą jedynie wydawać posiłki na wynos. Ograniczona zostaje także dopuszczalna ilość pasażerów w komunikacji miejskiej – może to być jedynie 30% wszystkich miejsc.

Dodatkowo w strefie czerwonej szkoły wyższe oraz ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne, a w strefie żółtej na hybrydowe. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez obecności kibiców. Zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej zamknięte zostaną siłownie, baseny i aquaparki.

Pamiętajmy także, że w obu strefach obowiązkowe jest noszenie maseczek zakrywających usta oraz nos.

Jak informował portal "Życie ": MICHAŁ WIŚNIEWSKI NIEZBYT PRZEJMUJE SIĘ LOSEM SWOICH POCIECH? MANDARYNA WYJAWIŁA, ILE WYNOSZĄ ALIMENTY, KTÓRE PŁACI MUZYK NA RZECZ DZIECI

Przypomnij sobie: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT PROGRAMU "NASZ NOWY DOM"? UCZESTNICY POPULARNEJ PRODUKCJI ZABRALI GŁOS NA TEN TEMAT

Portal "Życie " pisał również: CZY UCZESTNICY PROGRAMU "KUCHENNE REWOLUCJE" MUSZĄ PŁACIĆ ZA UDZIAŁ W PRODUKCJI? PRAWDĘ NA TEN TEMAT ZDRADZIŁ JEDEN Z RESTAURATORÓW