Nie ulega żadnej wątpliwości, że sytuacja wszystkich pracowników ochrony zdrowia, od wielu lat jest nienajlepsza. Lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni od niepamiętnych czasów walczą z rządem o podwyżki i lepsze warunki pracy. Niestety, nie udaje im się osiągnąć porozumienia.

Kary są wysokie!

Od marca w Polsce nieustannie walczymy z koronawirusem. Pracownicy ochrony zdrowia stoją na pierwszej linii i starają się pomóc jak mogą. Mimo tego nie mogą liczyć na godne zarobki. Okazuje się jeszcze, że mogą także zostać obciążeni karą!

Jak podaje portal Super Express, na lekarzy oraz pielęgniarki może zostać nałożona kara, jeśli nie dołączą do oddziału, na którym leczeni są pacjenci z koronawirusem. Okazuje się, że kara ta dotyczy również tych lekarzy i pielęgniarek, którzy nie stawią się bowiem obecnie przebywają na urlopie tacierzyńskim lub macierzyńskim.

Jeśli pracownik ochrony zdrowia dostanie wezwanie do stawienia się na oddziale, na którym przebywają pacjenci z koronawirusem to ma 12 godzin, od chwili otrzymania zwolnienia, aby pojawić się na wskazanym oddziale. Jeśli tego nie uczyni, kara nałożona na niego może wynieść nawet 30 tysięcy złotych!

Lekarze i pielęgniarki bez pensji?

Co więcej, niejednokrotnie lekarze oraz pielęgniarki mogą znaleźć się w sytuacji, w której pozostaną bez pensji. Jeśli pracownik ochrony zdrowia zakazi się koronawirusem, to zgodnie z nowymi zasadami otrzyma on zasiłek chorobowy, który jest 100% płatny. Okazuje się jednak, że dotyczy to tylko tych pracowników ochrony zdrowia, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę.

Nie jest jednak tajemnicą, że zdecydowana większość pielęgniarek oraz lekarzy pracuje na umowie – zlecenie lub też na podstawie kontraktu. W takiej sytuacji nie przysługuje im wspomniany wyżej zasiłek.

Widzimy więc, że sytuacja wielu pracowników ochrony zdrowia jest dość trudna. Nie mają oni odpowiedniego zabezpieczenia finansowego, mimo że codziennie poświęcają się dla pacjentów i walczą o to, aby powstrzymać pandemię koronawirusa w naszym kraju.

Jak informował portal "Życie ": MICHAŁ WIŚNIEWSKI NIEZBYT PRZEJMUJE SIĘ LOSEM SWOICH POCIECH? MANDARYNA WYJAWIŁA, ILE WYNOSZĄ ALIMENTY, KTÓRE PŁACI MUZYK NA RZECZ DZIECI

Przypomnij sobie: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT PROGRAMU "NASZ NOWY DOM"? UCZESTNICY POPULARNEJ PRODUKCJI ZABRALI GŁOS NA TEN TEMAT

Portal "Życie " pisał również: KOLEJNE ZMIANY NA HORYZONCIE. CZY TYM RAZEM UŁATWIĄ ŻYCIE TYSIĄCOM POLAKÓW? O CO DOKŁADNIE CHODZI