Rzeczpospolita poinformowała ostatnio o ogromnym zmianach, jakie czekają nas w kwestii zwolnień lekarskich. Jak się okazuje, mają one w znacznym stopniu ułatwić nam życie. Czy będzie tak w rzeczywistości?

ZUS chce ułatwić nam życie?

Nie da się ukryć, że jeśli chcemy uzyskać zwolnienie lekarskie to musimy przejść przez dużą liczbę procedur oraz wypełnić sporo dokumentów. Co ciekawe, wszystko to ma już niebawem się zmienić. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamierza bowiem w znacznym stopniu ułatwić pozyskiwanie zwolnienia lekarskiego, a zmiany mają pojawić się już niebawem.

Rzeczpospolita przekazała, że pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nieustannie pracują nad wprowadzeniem radykalnych zmian, które ułatwią otrzymanie zwolnienia lekarskiego od swojego lekarza.

- Chcemy odciążyć biznes i przejąć od firm rozliczanie składek – wyznała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Gertruda Uścińska w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Czy Polacy będą zadowoleni ze zmian?

-Dzięki automatyzacji rozliczeń to ZUS, a nie płatnik składek, będzie ustalać obowiązek ubezpieczeń społecznych i wysokość podstawy wymiaru składek oraz generować dokumenty rozliczeniowe – dodała prezes ZUS.

Z wypowiedzi prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika więc, że po wprowadzeniu zmian to sam ZUS będzie ponosił odpowiedzialność za rozliczenia oraz za odpowiednią interpretację przepisów.

Co więcej, okazuje się, że płatnik będzie miał prawo do podważenia decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do czasu wprowadzenia zmian to ZUS bardzo często kwestionował poczynania płatnika.

Jak informował portal "Życie ": MICHAŁ WIŚNIEWSKI NIEZBYT PRZEJMUJE SIĘ LOSEM SWOICH POCIECH? MANDARYNA WYJAWIŁA, ILE WYNOSZĄ ALIMENTY, KTÓRE PŁACI MUZYK NA RZECZ DZIECI

Przypomnij sobie: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT PROGRAMU "NASZ NOWY DOM"? UCZESTNICY POPULARNEJ PRODUKCJI ZABRALI GŁOS NA TEN TEMAT

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK