Od kilku dni obserwujemy w naszym kraju zatrważający wzrost nowych przypadków koronawirusa. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4739 pozytywnych wynikach testów. Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna!

Nowy rekord!

Jak informuje portal Pikio, najgorsza sytuacja jest obecnie w województwie małopolskim, gdzie potwierdzono 724 nowe przypadki koronawirusa! Nie lepiej jest jednak w pozostałej części Polski.

- Mamy 4739 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (724), mazowieckiego (521), śląskiego (490), wielkopolskiego (436), pomorskiego (388), podkarpackiego (368), łódzkiego (363), kujawsko-pomorskiego (324), dolnośląskiego (250), świętokrzyskiego (192), lubelskiego (185), zachodniopomorskiego (130), podlaskiego (117), opolskiego (116), warmińsko-mazurskiego (102), lubuskiego (33) – brzmi komunikat opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Co więcej, Anna Obuchowska – rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku przekazała, że w regionie jest prawie 100 ognisk koronawirusa, które bezpośrednio znajdują się w zakładach pracy, ośrodkach leczniczych oraz szkołach. Bardzo poważna sytuacja ma także miejsce w jednym z gdańskich szpitali, gdzie spośród 45 zakażonych osób – 24 to osoby z personelu medycznego.

Nie jest dobrze!

- Od początku września zdecydowana większość nowych przypadków zakażeń stwierdzana w naszym województwie nie jest związana z ogniskami, są to przypadki rozproszone - badania przed przyjęciami do szpitala, sanatorium, badania zlecane przez pracodawców, badanie wykonane przed wyjazdem na wakacje. Są w tej grupie również badania zlecane przez lekarzy POZ – wyjawiła Anna Obuchowska podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Interia.

Pamiętajmy o noszeniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz o higienie osobistej! Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy naprawdę jest bardzo poważna!

Jak informował portal "Życie": KRZYSZTOF JACKOWSKI ZABRAŁ GŁOS W TEMACIE, KTÓREGO DO TEJ PORY RACZEJ NIE PORUSZAŁ. CO WIZJONER TWIERDZI NA TEMAT DALSZEJ KARIERY IGI ŚWIĄTEK

Przypomnij sobie: POLACY JUŻ NIEBAWEM POŻEGNAJĄ SIĘ Z PROGRAMEM "500 PLUS"? JAKIE KROKI ZOSTANĄ OSTATECZNIE PODJĘTE W TEJ KWESTII

Portal "Życie" pisał również: LOSY BOHATERÓW PROGRAMU "ROLNIK SZUKA ŻONY" NABIERAJĄ TEMPA. DAMSKA CZĘŚĆ OGLĄDAJĄCYCH PROGRAM JEST ZACHWYCONA BRATEM PAWŁA